Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00021 024456 23435936 na godz. na dobę w sumie
Jak przetrwać bunt nastolatka - ebook/pdf
Jak przetrwać bunt nastolatka - ebook/pdf
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Colorful Media Język publikacji: polski
ISBN: Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> poradniki >> rodzina i dziecko
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Poradnik dla rodziców i opiekunów nastolatków. Podpowiada, o czym rozmawiać z dorastającym dzieckiem, jak utrzymać z nim kontakt emocjonalny, a także jak przetrwać ten niełatwy czas w życiu rodziny.

Drogi Czytelniku, prawdopodobnie obserwujesz na bieżąco emocjonalne i fizyczne zmiany, które zachodzą w Twoim podopiecznym. Zauważasz nie tylko, jak fizycznie przeistacza się w kobietę czy mężczyznę, ale również to, że coraz częściej manifestuje swoje zdanie, konfrontując Twój świat ze swoim, wdając się z Tobą w dyskusje, kłótnie czy podejmując próby manipulacji.
Nie da się ukryć, że dojrzewanie to bardzo burzliwy czas, zarówno dla samego nastolatka, jak i dla jego opiekuna. Być może ten moment napawa Cię przeprażeniem. Zadajesz więc sobie pytania: co się dzieje z moim dzieckiem? Co czuje, co myśli? Jak utrzymać z nim kontakt i o czym z nim rozmawiać? Czy uda mi się je uchronić przed zagrożeniami naszych czasów, np. narkomanią? I wreszcie – jak samemu przejść przez ten trudny okres i emocjonalnie ocaleć?
Pytań, myśli i emocji może być wiele. Ten poradnik wychodzi naprzeciw potrzebom rodziców i opiekunów. Próbuje odpowiedzieć na nurtujące ich pytania, rozwiać obawy i niepokoje, a co najważniejsze – proponuje sposoby działania i komunikacji z nastolatkiem. Wyjaśnia również, dlaczego młodzieńczy bunt jest tak ważny dla rozwoju młodego człowieka i jakie są jego konsekwencje w dalszych etapach życia.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Jak przetrwać bunt nastolatka
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: