Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00202 007576 22990550 na godz. na dobę w sumie
Jak rozliczać zakupy od rolników po zmianach od 1 września 2019 r. - ebook/pdf
Jak rozliczać zakupy od rolników po zmianach od 1 września 2019 r. - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 21
Wydawca: Infor PL Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-8137-638-9 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> poradniki >> zdrowie
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Publikacja w kompleksowy sposób przedstawia zasady rozliczeń zakupów od rolników po zmianach od 1 września 2019 r.  Znajdziemy w niej informacje:
• Jak stosować szczególną procedurę rozliczenia zakupów od rolników 
• jak wystawiać faktury VAT RR 
• jak powinna być wypłacona kwoty zryczałtowanego zwrotu podatku rolnikowi ryczałtowemu
• kiedy można odliczyć kwoty zryczałtowanego zwrotu podatku przez nabywcę
• jak dokumentować i rozliczać zakupy produktów i usług innych niż rolnicze u rolników ryczałtowych
• kiedy rolnik może korzystać ze zwolnienia podmiotowego 
• jak rozliczać zakupy od rolników będących czynnymi podatnikami VAT
• jak rozliczać zakupy produktów rolnych oraz usług rolniczych dokonywane u rolników ryczałtowych przez podatników, którzy nie rozliczają VAT
• Kiedy rolnicy są objęci białą listą podatników
• Czy rolnicy mają obowiązek zgłaszania rachunków płatniczych
Zostały omówione wszystkie zmiany, które mają wpływ na rozliczenie zakupów od rolników, zarówno tych które weszły w życie 1 września 2019 r., jak i tych które będą stosowane od kwietnia 2020 r.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

III.TEMATNUMERU Jakrozliczaćzakupyodrolników pozmianachod1września2019r. 1 września 2019 r. zasadniczym zmianom uległy zasady rozliczania zakupów od rolników ryczałtowych. Umożliwiono wystawianie, podpisywanie i przesy- łanie w formie elektronicznej faktur VAT RR oraz oświadczeń o statusie rolni- ka ryczałtowego sporządzanych w przypadku umów kontraktacji lub innych umów o podobnym charakterze. Ponadto zlikwidowano warunek odliczania zryczałtowanego zwrotu podatku w postaci zapłaty należności za produkty rolne lub usługi rolnicze w terminie 14 dni, licząc od dnia zakupu. Warunek ten od dawna był uznawany za niezgodny z przepisami unijnymi, co niejednokrot- nie potwierdzały wyroki sądów administracyjnych. 1 września 2019 r. ustawodawca dokonał licznych zmian w przepisach określających szczególną procedurę opodatkowania dotyczącą rolników ryczałtowych (zob. tabelę). W związku z tym warto kompleksowo omówić tematykę obowiązujących w tym zakresie zasad rozliczania zakupów dokonywanych od rolników. Zmianyod1września2019r.wprzepisachokreślającychszczególnąproceduręopo- datkowaniadotyczącąrolnikówryczałtowych Lp. 1. 2. 3. 4. Rodzaj zmian Brak obowiązku wskazywania na fakturach VAT RR numeru dowodu osobistego dostawcy lub innego dokumentu stwierdzającego jego tożsamość, daty wydania tego dokumentu oraz nazwy organu, który wydał dokument Umożliwienie wystawiania, podpisywania i przesyłania w formie elektronicznej faktur VAT RR oraz oświadczeń o statusie rolnika ryczałtowego sporządzanych w przypadku umów kontraktacji lub in- nych umów o podobnym charakterze Likwidacja warunku odliczania zryczałtowanego zwrotu podatku w postaci zapłaty należności za pro- dukty rolne lub usługi rolnicze w terminie 14 dni, licząc od dnia zakupu Umożliwienie odliczania zryczałtowanego zwrotu podatku również wtedy, gdy zapłata przez nabywcę produktów rolnych lub usług rolniczych jest dokonywana na rachunek w SKOK, której rolnik ryczałto- wy jest członkiem Natomiast od 1 kwietnia 2020 r. będzie stosowana nowa definicja produktów rolnych i usług rolniczych. 1.Zakupyproduktówrolnychiusługrolniczychodrolników ryczałtowych Szczególną procedurę rozliczenia zakupów od rolników ryczałtowych określają przepisy art. 115–118 ustawy o VAT. W przypadkach gdy ma zastosowanie ta procedura, nabywcy towarów i usług są obowiązani do: ■■ wypłaty rolnikom kwot zryczałtowanego zwrotu podatku, ■■ wystawiania szczególnego rodzaju faktur, tj. faktur VAT RR. 3 październik 2019 r.
Pobierz darmowy fragment (pdf)

Gdzie kupić całą publikację:

Jak rozliczać zakupy od rolników po zmianach od 1 września 2019 r.
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: