Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00073 002374 20854147 na godz. na dobę w sumie
Jak szybko zapamiętać kłopotliwe pierwiastki - ebook/pdf
Jak szybko zapamiętać kłopotliwe pierwiastki - ebook/pdf
Autor: Liczba stron:
Wydawca: E-bookowo Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-7859-160-3 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> popularnonaukowe
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Książka, wykorzystując obrazkowe mnemotechniki, przedstawia prosty sposób na błyskawiczne zapamiętanie nazw pierwiastków oraz ich symboli. Wystarczy tylko raz rzucić okiem.

Metody tu przedstawione można z powodzeniem stosować do zapamiętywania wszystkich innych treści z każdej dziedziny wiedzy.

Dzięki przedstawionym w broszurce mnemotechnikom, nauka może stać się fascynującą zabawą.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

ANNA SARNOWSKA JAK SZYBKO ZAPAMIĘTAĆ KŁOPOTLIWE PIERWIASTKI ISBN 9788378591603 © Copyright by Anna Sarnowska Wszelkie prawa zastrzeżone. Rozpowszechnianie i kopiowanie całości lub części niniejszej publikacji jest zabronione bez pisemnej zgody autora. Zabrania się jej publicznego udostępniania w Internecie oraz odsprzedaży. W tej niewielkiej broszurce przedstawiony jest sposób na błyskawiczne zapamiętanie nazw pierwiastków oraz ich symboli. Mowa jest o tych pierwiastkach, których nazwy i symbole w języku polskim nie mają ze sobą nic wspólnego, takich jak: SÓD - Na, POTAS - K, WAPŃ - Ca, MIEDŹ - Cu, ŻELAZO - Fe itd. Pominięte zostały pierwiastki, których symbole są łatwe do zapamiętania, np: SIARKA - S, JOD - I, BROM - Br itp. Wykorzystano tu mnemotechniki, dzięki którym pierwiastki wraz z ich symbolami przyswajają się niejako same, bez żadnego wysiłku z naszej strony. Wystarczy rzucić okiem. Na końcu załączone są dwa skojarzenia pokazujące jak w prosty sposób zapamiętać, za pomocą jednego zerknięcia, pierwiastki będące gazami, uwzględniając podział na gazy szlachetne i nieszlachetne. Metody tu przedstawione można z powodzeniem stosować do zapamiętywania wszystkich innych treści z każdej dziedziny wiedzy. Dzięki mnemotechnikom nauka staje się fascynującą zabawą.
Pobierz darmowy fragment (pdf)

Gdzie kupić całą publikację:

Jak szybko zapamiętać kłopotliwe pierwiastki
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: