Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00040 006006 21332818 na godz. na dobę w sumie
Jak zrobić DVD ze zdjęć. Podstawy montażu filmowego - ebook/epub
Jak zrobić DVD ze zdjęć. Podstawy montażu filmowego - ebook/epub
Autor: Liczba stron: 73
Wydawca: Wydawnictwo e-bookowo Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-95159-0-5 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> poradniki >> komputery, informatyka
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Wydawnictwo przeznaczone jest dla tych wszystkich, którym zależy, by wykonane własnoręcznie zdjęcia można było zaprezentować najatrakcyjniej, jak to tylko możliwe. Najciekawszą formą prezentacji jest niewątpliwie film, zwłaszcza ten w formacie i jakości DVD.

Właśnie tej problematyce – tworzeniu filmu ze zdjęć z równoczesnym poznawaniem podstaw montażu poświęcona jest niniejsza publikacja.

W oparciu o materiał fotograficzny pokazano, na czym polega montaż filmowy i jak ze zwykłych zdjęć zrobić można ciekawy i interesujący film rodzinny, jak napisać scenariusz, dobrać tytuł i podkład muzyczny, kiedy i gdzie zastosować komentarz? A także – w jaki sposób sterować ruchem obrazów, wykorzystując pewne tricki zwiększające atrakcyjności dzieła. Wyjaśniono, co to są przejścia, kadry i przebitki, przedstawiono – przy okazji omawiania roli czasu w filmie – sposób obliczania czasu jego trwania.

W części praktycznej krok po kroku zaprezentowano proces montażu. Od importu zdjęć do odpowiedniego programu komputerowego zaczynając, poprzez obróbkę obrazów, tworzenie historii filmowej i wyposażenie filmu w elementy pomocnicze (muzyka, komentarz, przejścia), na generowaniu gotowego pliku filmowego i jego konwertowaniu na format DVD kończąc.

Odpowiedź na pytanie, dlaczego skomplikowane zagadnienia montażu omówiliśmy na przykładzie zdjęć (a nie np. klipów z kamery?), jest oczywista. Obraz (zdjęcie) to przecież główne tworzywo każdego filmu. Ten, kto pozna podstawowe zasady w oparciu o wykorzystanie zdjęć, bez problemu poradzi sobie także z klipami (ciągiem zdjęć w postaci klatek klipu z kamery) zwłaszcza, że w profesjonalnych programach do edycji i montażu video bardzo często korzysta się także z pojedynczych zdjęć (lub ich grupy) wprowadzanych na oś czasu, a omawianie niektórych reguł w oparciu o ten właśnie element stwarza lepsze możliwości zrozumienia samej idei.

W dziale Dodatki i uzupełnienia  pokazano, skąd ściągnąć potrzebne programy (wszystkie typu freeware), omówiono jak przekształcić zgrane z płyt audio utwory na potrzebny w filmie format mp3, z kolei dla tych spośród Czytelników, którzy pragnęliby tworzone przez siebie filmy prezentować także szerszej publiczności (np. przez publikację w internecie) przytoczono garść potrzebnych informacji prawnych związanych z prawem autorskim zwracając szczególną uwagę na czyhające w tym względzie niebezpieczeństwa.

Wydawnictwo ma charakter poradnikowy. Cechuje sie zwięzłością oraz przejrzystością, a także prostym i zrozumiałym językiem. Zawiera liczne przykłady. W części „wykonawczej” dosłownie „prowadzi Czytelnika za rękę”, zwieńczając wspólną pracę gotowym plikiem filmowym.

Po opanowaniu zaprezentowanych w publikacji podstaw montażu oraz uwzględnieniu przekazanych w niej porad, film o czasie trwania 5, 10 minut stworzyć można w ciągu zaledwie jednej do dwóch godzin.

Wymagania systemowe dla omawianych w publikacji programów: Windows XP, 2003, Vista, programy pracują prawidłowo także w Win 7.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Pobierz darmowy fragment (epub)

Gdzie kupić całą publikację:

Jak zrobić DVD ze zdjęć. Podstawy montażu filmowego
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: