Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00382 006731 20284327 na godz. na dobę w sumie
Jarosław, Donald i inne chłopaki - ebook/pdf
Jarosław, Donald i inne chłopaki - ebook/pdf
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Towarzystwo Autorów i Wydawców Prac Naukowych Universitas Język publikacji: polski
ISBN: 978-832-421-577-5 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> publicystyka >> felietony
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Zbiór felietonów Mariana Stali – znanego krytyka i historyka literatury, laureata m.in. Nagrody Fundacji im. Kościelskich, wnikliwego i bezkompromisowego obserwatora polskiej sceny politycznej.

„Zebrane w tej książce felietony były ogłaszane w „Tygodniku Powszechnym” od czerwca 2007 r. do października 2011 r. Zacząłem je pisać głęboko dotknięty atmosferą podejrzliwości, wprowadzoną do życia publicznego przez twórców i zwolenników IV RP. Po przejściu Prawa i Sprawiedliwości do opozycji przyglądałem się kolejnym epizodom polsko-polskich wojen i potyczek, sprawiających często wrażenie marnego widowiska. Doświadczenie niepowagi i nierealności polityki, obserwowanej z daleka, z pozycji czytelnika dzienników i tygodników, to zasadniczy temat mojej książki”.

Marian Stala„Od czasu gdy mój stary przyjaciel Marian S. zaczął pisać w «Tygodniku Powszechnym» felietony polityczne, niesłychanie wzrosła jego polityczna wiedza, orientacja i intuicja. Nic w tym nie ma dziwnego, polityką Marian interesował się zawsze, zawsze ją śledził, zawsze miał w tej dziedzinie wyraziste własne zdanie. (...) Widnym się stało, że zna labirynty, rewersy i odwrotne strony politycznych gobelinów, że posiadł polityczną wiedzę zakulisową, kuluarową, sekretną i coraz bardziej się w niej zagłębia. Intuicją wszystkiego wyjaśnić się nie da. Z wyprzedzeniem zna fakty, wie, jakie zbliżają się personalne roszady, orientuje się w przebiegu rozmaitych nieoficjalnych spotkań i narad. Prawie nigdy o tych rzeczach nie pisze, czasem da jakąś zrozumiałą tylko dla wtajemniczonych aluzję – nie dziwota, jest jednym z wtajemniczonych”.

Jerzy Pilch, fragment „Dziennika”

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Jarosław, Donald i inne chłopaki
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: