Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00192 003541 22428234 na godz. na dobę w sumie
Jaskinia cieni - ebook/epub
Jaskinia cieni - ebook/epub
Autor: Liczba stron: 173
Wydawca: Self Publishing Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-272-4000-2 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> fantastyka >> science-fiction
Porównaj ceny (książka, ebook (-8%), audiobook).

Jaskinia cieni to zbiór sześciu opowiadań napisanych pod koniec lat 80-tych, XX wieku. Jednak przez to, że powstały w czasach słusznie zamierzchłych nie tracą wiele na aktualności. Póki co. Niezależnie od zastosowanych rekwizytów oraz stylu narracji, ich podstawowym tematem jest człowiek w kontekście zaburzonej rzeczywistości.

Jedno z nich, 'ODNALEŹĆ PANA', zostało  opublikowane w 2002 roku, w czasopiśmie 'Science Fiction' (Nr 13). Zapowiedź redakcyjna brzmiała dosyć zachęcająco:

'Daleka przyszłość, ludzkość zadomowiła się wśród gwiazd, ale wciąż szuka korzeni religijnych. Wyprawa na Ziemię kanonika i ex komandosa. Dobra Space-Operowata opowieść'

Ujdzie. Być może streściłbym tekst inaczej (nie powiem – lepiej), ale nikt mnie o to nie pytał. Spróbuję zatem uprzedzić wypadki co do pozostałych nowelek, które zamieszczam w niniejszym zbiorze i zaanonsować je po swojemu:

Tytułowa JASKINIA CIENI: zdezorientowany rockman, po wykopie z wirtualnej rzeczywistości, szuka swojego miejsca w radykalnie odmienionym świecie. Wesołkowata, łotrzykowska satyra.

CHRONOPATIA: dwie wersje opowieści o ludziach oraz procesach społecznych skonfrontowanych ze zjawiskiem nieciągłości czasu. Całość potraktowana - tak jak na to zasługuje –  z dystansem i przymrużeniem oka.

Z KSIĘGI WĘŻA: Co zrobi Ewa, gdy stanie przed wyborem jednego z dwóch zupełnie różnych Adamów? Alternatywna wersja księgi rodzaju w 'Space-Operowatym' anturażu, bardzo daleka od powagi pierwowzoru.

INCYDENT: Koszmarny świat prewencji – równie totalnej, co absurdalnej – objawia drugie dno. Dużo skrajnych emocji i sensacyjna akcja.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Pobierz darmowy fragment (epub)

Gdzie kupić całą publikację:

Jaskinia cieni
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: