Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00080 011048 24121535 na godz. na dobę w sumie
Jezioro Genewskie - ebook/pdf
Jezioro Genewskie - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 260
Wydawca: SELF-PUBLISHER Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-957355-3-0 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> przewodniki >> europa
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

W e-przewodniku znajdują się  istotne informacje dotyczące m.in. geografii i historii, bogaty materiał fotograficzny, szkic mapki z najważniejszymi zabytkami i atrakcjami przyrodniczymi oraz ich zwięzłe opisy. Działające OFFLINE hiperłącza pozwalają przenieść się z mapki bądź spisu treści na strony z opisem danego zabytku, miejsca, atrakcji, a po kliknięciu nagłówka powrócić do mapki. E-przewodnik offline w twoim smartfonie sprawi, że podczas zwiedzania dowiesz się więcej i zobaczysz więcej.

W publikacji przedstawiono miasta i wioski leżące wokół jednego z najpiękniejszych jezior Europy.   Zawarto również informacje dotyczące zamków, atrakcji przyrodniczych, winnic i znanych osób, które wybrały to miejsce do zamieszkania.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Prangins Miejscowość była wzmiankowana w XII w. Elewacja zachodnia Zamek zbudował, na miejscu średniowiecznej fortecy, ban- kier Louis Guiguer, w latach 1732–1739. Mieszkali tu: Voltaire, książę Na- poléon-Jérôme Bonaparte i jego żona Klotylda Maria Sabaudzka, a w 1919 r. władca Austro-Wę- gier Karol I Habsburg z rodziną. Składa się ze skrzydła środ- kowego (wschodnie) i dwóch skrzydeł bocznych z czterema narożnymi wieżami. W budynku obok zamku była piekarnia. 134 Fot. Jolanta Pol Kartusz herbowy na tympanonie, skrzydło wschodnie Mieści się tu oddział Szwajcarskiego Muzeum Narodowego. Stała wystawa dotyczy życia w zamku w XVIII w. oraz prze- mian kulturowych, społecznych i ekonomicznych w Szwajcarii od wieku XVIII do początków XX, które zmieniły ten rolniczy kraj w zurbanizowane, przemysłowe, nowoczesne państwo związkowe. Ogród warzywny to rekon- strukcja ogrodów z XVIII w. – wzorowany na historycznych rycinach i tekstach. Rośnie tu wiele w dzisiejszch czasach za- pomnianych owoców i warzyw, dawniej powszechnie stosowa- nych w kuchni. Skrzydło wschodnie, dziedziniec Skrzydło południowe Prangins Fot. Krzysztof Pol 135 Prangins „Ogród kuchenny” założył Louis Guiguer w latach 1723–1729, aby nakarmić robotników, którzy budowali zamek. W tle zamek (elewacja zachodnia), poniżej w tle kościół zamkowy (reformowany) Fot. Krzysztof Pol 136
Pobierz darmowy fragment (pdf)

Gdzie kupić całą publikację:

Jezioro Genewskie
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: