Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00103 003177 21535608 na godz. na dobę w sumie
Jimi Hendrix. Sam o sobie - ebook/epub
Jimi Hendrix. Sam o sobie - ebook/epub
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Burda Książki Język publikacji: polski
ISBN: 9788377788424 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> biografie >> mężczyźni
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Ikona światowej kultury Jimi Hendrix sam o sobie. Zbiór wywiadów, tekstów piosenek, wierszy zapisków opracowanych w formie narracyjnej. Niesamowity autoportret kultowego artysty.

Cztery lata sławy – tyle wystarczyło Jimiemu Hendrixowi, aby stać się ikoną światowej kultury. Oryginalność i siła wyrazu jego muzyki w połączeniu z niepowtarzalną gitarową maestrią zapewniły mu trwałe miejsce w muzycznym panteonie. Jaki jednak był ten znany wszystkim artysta? Od chwili, gdy Hendrix, człowiek skromny i niezwykle skryty, ukazał się oczom szerokiej publiczności, jego postać nieodmiennie kryje się we mgle tajemnicy, z biegiem czasu gęstniejącej coraz bardziej.
Napisano o nim wiele. Wypowiadali się znawcy, fani, a także krytycy, zgodnie i niezgodnie z prawdą. Tymczasem Jimi pozostawił własną relację o sobie, ukrytą, niczym w chińskiej łamigłówce, pośród licznych wywiadów, tekstów piosenek, wierszy, zapisków, a nawet scenicznych zagajeń. Książka „Jimi Hendrix. Sam o sobie” stanowi zbiór tych wszystkich cząstek, opracowany w formie narracyjnej. W ten sposób powstał tekst, który można nazwać pamiętnikiem – osobistym, dowcipnym i poetyckim w wyrazie. Na jego kartach Jimi Hendrix po raz pierwszy opowiada sam o sobie tak, jak tylko on to potrafił.

„Na kartach tej książki legendarny gitarzysta jawi się jako człowiek elokwentny i obdarzony instynktowną mądrością. Z każdej strony spogląda na nas ktoś, kto żył pełnią życia” – Mojo

„Intymny wgląd w myśli artysty-muzyka. Pasjonujące” – „Wall Street Journal”

„Zdumiewająca relacja z pierwszej ręki, wciągająca i absorbująca lektura, skarb dla wielbicieli twórczości legendarnego gitarzysty” – „Sunday Times”

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Jimi Hendrix. Sam o sobie
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: