Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00017 003065 22413168 na godz. na dobę w sumie
Jurysdykcja krajowa w sprawach zobowiązań elektronicznych w prawie Unii Europejskiej - ebook/pdf
Jurysdykcja krajowa w sprawach zobowiązań elektronicznych w prawie Unii Europejskiej - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 341
Wydawca: C. H. Beck Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-8158-986-4 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> prawo i podatki
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Internet ze względu na powszechną dostępność i efemeryczną naturę kreuje szczególne problemy związane z oceną jurysdykcji krajowej w przypadku sporów dotyczących zdarzeń z nim związanych. Odpowiadając na występujące w orzecznictwie i podnoszone w literaturze wątpliwości w niniejszej monografii w sposób całościowy przedstawiono problematykę jurysdykcji krajowej w sprawach dotyczących umów elektronicznych, deliktów internetowych oraz bezpodstawnego wzbogacenia osiągniętego za pośrednictwem internetu, ustalanej na podstawie łączników określonych w aktach prawa pochodnego Unii Europejskiej.

W poszczególnych rozdziałach omówione zostały zagadnienia takie jak:

W oddawanej do rąk czytelników publikacji przeanalizowanych i przedstawionych zostało niemal dwieście orzeczeń Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, oraz polskich i zagranicznych sądów powszechnych, opinie Rzeczników Generalnych, a także poglądy wyrażane w polskiej i europejskiej literaturze przedmiotu. Jest to pierwsza na rynku publikacja ujmująca całościowo najistotniejsze problemy związane z ustalaniem jurysdykcji krajowej w postępowaniu cywilnym w przypadku sporów dotyczących zdarzeń mających związek z internetem.

Pozycja ta skierowana jest zwłaszcza dla sędziów, radców prawnych oraz adwokatów, którzy w swojej praktyce rozwiązują problemy prawne związane z jurysdykcją i internetem. Przedstawione w niej poglądy będą przydatne również dla legislatorów, w zakresie w jakim regulacji prawnej poddaje się działalność prowadzoną w internecie, a także naukowców, aplikantów zawodów prawniczych oraz studentów zainteresowanych prawem nowych technologii.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Jurysdykcja krajowa w sprawach zobowiązań elektronicznych w prawie Unii Europejskiej
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: