Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00183 003208 22435365 na godz. na dobę w sumie
Kandydat na prezydenta - ebook/pdf
Kandydat na prezydenta - ebook/pdf
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Wydawnictwo Psychoskok Język publikacji: polski
ISBN: 978-837-900-381-5 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> biografie >> mężczyźni
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Znakomity zbiór wspomnień Janusza Płońskiego z istotnych wydarzeń jego życia, które wpłynęły na ukształtowanie się światopoglądu polityczno-społecznego autora filmowej kontynuacji „Alternatyw 4”.

Styl twórczości Janusza Płońskiego odbiega daleko od nasyconych słodką i błogą propagandą wyborczych frazesów i banałów. Wręcz przeciwnie, autor ma w sobie przeogromne pokłady dystansu do siebie i wydarzeń, pozytywnej autoironii. Prowadzi z czytelnikiem sympatyczną, okraszoną humorem, dyskusję wokół codzienności.
Oto jeden z cytatów: „Uwielbiam podziw dla siebie i tego, co robię. Jeśli podziwem tym obdarza mnie płeć przeciwna, o rzucających się w oczy walorach, tym lepiej. Wtedy czuję się w swoim żywiole. Zapominam o czasie, obowiązkach, tokuję, błyskam inteligencją, popisuję się wiedzą, która – choć fragmentaryczna i dość płytka – przy odpowiedniej selekcji pozwala na zręczne epatowanie słuchaczy i stworzenie fałszywego wrażenia, że wiem prawie wszystko. (...) Czasem się zastanawiam, jakim jestem człowiekiem? Dobrym czy złym? Uczciwym czy szachrajem? Moralnym czy łajdakiem? Codzienność pokazuje, że bezustannie poruszam się «między», trochę tak, trochę siak. Jakby niczego nie było w formie czystej i jasnej, same półwartości. A czy jest półuczciwość, półdobro, półmoralność?”.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Kandydat na prezydenta
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: