Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00178 003791 21768890 na godz. na dobę w sumie
Kłopoty to męska specjalność - ebook/epub R
Kłopoty to męska specjalność - ebook/epub
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Oficyna Literacka Noir sur Blanc Język publikacji: polski
ISBN: 978-837-392-494-9 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> obyczajowe >> nowele
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
„Parszywy świat” oczami Charlesa Bukowskiego – opowiadania amerykańskiego mistrza prozy szczerej, ironicznej i od lat trafiającej w gust wielu czytelników.

Książka zawiera kilkanaście opowiadań pisanych żywym językiem, często dialogiem; czytelnik z bliska więc patrzy na „parszywy świat” oczami narratora, któremu tania whisky pomaga nadzwyczaj trzeźwo go pokazywać. Ten świat to rzeczywistość prostych faktów, fizjologii, seksu i alkoholu. Groteskowa zabawa rzeczywistością, lapidarny styl i celność opisu świadczą o wysokiej randze literackiej Bukowskiego. Przykładem może być początkowy fragment opowiadania zatytułowanego „Jak być publikowanym”:
„Będąc przez całe życie pisarzem undergroundu, poznałem przedziwnych wydawców, ale najdziwniejszymi z nich byli H. R. Mulloch i jego żona Honeysuckle. Mulloch, były więzień i były złodziej diamentów, wydawał magazyn «Demise». Zacząłem wysyłać mu wiersze i wywiązała się między nami korespondencja. Twierdził, że moja poezja zniszczyła w nim zainteresowanie twórczością wszystkich pozostałych poetów. Odpisałem, że zniszczyła to zainteresowanie również we mnie. H. R. zaczął wspominać o możliwości wydania tomiku moich wierszy i napisałem: w porządku, świetnie, wydawaj. Wyjaśnił, że nie może płacić tantiem, są biedni jak myszy kościelne. Napisałem: w porządku, świetnie, zapomnij o tantiemach, jestem biedny jak ubogi krewny myszy kościelnej”.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Recenzje na blogach:

www.owcazksiazka.pl Kłopoty to męska specjalność - Charles Bukowski | Wełniaste Podejście do Literatury

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Kłopoty to męska specjalność
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: