Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00498 013107 21070575 na godz. na dobę w sumie
Kobieta na medal - ebook/pdf
Kobieta na medal - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 52
Wydawca: Goneta Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-62041-89-3 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> literatura piękna >> komiks i humor
Porównaj ceny (książka, ebook (-8%), audiobook).

 

Fraszki to rymowanki o tematyce lekkiej z ogromną dozą krytycyzmu i dowcipu. Fraszki trzeba umieć pisać, być inteligentnym i mieć rozwinięty mocno dowcip. Nie można niczego ująć z tego autorce niniejszego woluminu. Urszula Kopińska, jak sama napisała w pierwszej rymowance, że odkryła, iż w śmiechu jest ogromna siła. Do takich spostrzeżeń może prowadzić tylko odpowiedni bagaż doświadczenia życiowego. Wszak autorka jest „kobietą dojrzałą”, kobietą na medal, rymującą niezwykle łatwo, ubierającą wszystko w wiersz, który zapada łatwą melodią w pamięć, bawiąc przy tym setnie.

Rymowanki zawierają wiele trafnych spostrzeżeń z bardzo intensywnymi podtekstami i niedwuznacznościami seksualnymi czy politycznymi. Dla osób lubiących tego typu rozrywkę i rozwój swojego intelektu, tudzież pamięci, zapraszamy do świetnej zabawy.

Urszula Kopińska ma niezwykłą łatwość układania słów w rymy, nawet w rozmowie powszedniej.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Kobieta na medal Jeśli kto się zastanawia, kogo ta księga przedstawia, niech wie, że wybitne dzieło z moich doświadczeń się wzięło! Mnie ten medal się należy! Na mej piersi nic nie leży, Nikt mnie nie utula w żalu, Że nie dano mi medalu… Mam nazwisko! Każdy ma je, Wielu ono sporo daje… Więc próbuję zrobić wszystko, By zdobyć takie nazwisko. Bo kto się z was by temu oparł, Gdyby talent rozgłos poparł? Gdyby jakowyś morderca, Oszust albo przeniewierca Napisał takie wierszyki? To nie byłby jak ja — nikim… Czytano by go z podziwem. Ja już się nawet temu nie dziwię… A ja? Szara eminencja. U mnie znikoma potencja, U mnie tylko jest pragnienie Na zarażenie… Czym zarazić Was bym chciała? Żadną przypadłością ciała, Tylko śmiechem, Bo jest tak, Że go u nas często brak. Mamy swoje Baśnie stare, Mamy świeczkę I ogarek. Mamy niż demograficzny, Polityków bezkrytycznych I na głowie mamy tyle, A w brzuchach motyle. Mamy szczęście do rozbiorów… Tylko nam brak, Rozpaczliwie brak Narodowego poczucia humoru. * * * Ja, Kobieta dojrzała, Która już przejrzała I odkryła, Że w śmiechu jest ogromna siła. * * * Mam talent! Zapraszamy Państwa na występy gwiazd, które swoim zwyczajem zaprezentują elementy bielizny, fragmenty golizny, kroki, podskoki i wyskoki. W ramach promocji można doświadczyć dodatkowych emocji. * * * Kobieta na medal: jak zobaczysz obie strony — będziesz zadowolony! * * * Mężczyzna na medal Piękna każda strona medalu, Oprócz detalu…
Pobierz darmowy fragment (pdf)

Gdzie kupić całą publikację:

Kobieta na medal
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: