Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00016 004053 22743771 na godz. na dobę w sumie
Kobieta szpieg - ebook/epub
Kobieta szpieg - ebook/epub
Autor: Liczba stron: 512
Wydawca: Świat Książki Język publikacji: polski
ISBN: 9788379434640 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> dokument, literatura faktu, reportaże
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

W czerwcu 1952 roku w hotelu w South Kensington została zamordowana  kobieta znana jako Christine Granville. W tym, że umarła młodo, nie było zapewne nic dziwnego, zdumiewające było to, że przeżyła drugą wojnę światową.

Krystyna Skarbek, córka zubożałego polskiego arystokraty i jego bogatej żydowskiej żony, była jednym z najodważniejszych tajnych agentów brytyjskich. Opuściwszy Polskę tuż przed wybuchem wojny, została zwerbowana przez służby wywiadowcze na długo przed utworzeniem SOE. Podejmowała się jednej misji za drugą - przedzierała się przez Tatry do Polski, pracowała w Egipcie i Afryce Północnej, została zrzucona na spadochronie do okupowanej Francji. Dzięki przytomności umysłu i determinacji nie raz uniknęła aresztowania i ocaliła życie kilku kolegom, w tym jednemu ze swoich licznych kochanków, dosłownie kilka godzin przed ich egzekucją przez Gestapo. Została odznaczona Medalem Jerzego, Orderem Imperium Brytyjskiego i francuskim Croix de Guerre.

Clare Mulley opowiada niezwykłą historię tej charyzmatycznej  kobiety, która zdawała się nie znać strachu i sprawowała hipnotyczną władzę nad ludźmi ze swojego otoczenia.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Kobieta szpieg
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: