Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00194 005049 21762010 na godz. na dobę w sumie
Kodeks rodzinny i opiekuńczy. Komentarz - ebook/epub
Kodeks rodzinny i opiekuńczy. Komentarz - ebook/epub
Autor: Liczba stron: 1000
Wydawca: C. H. Beck Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-255-5695-2 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> prawo i podatki >> rodzinne i opiekuńcze
Porównaj ceny (książka, ebook (-5%), audiobook).

Stan prawny: 1 września 2013 r.

Prezentowana pozycja stanowi wyczerpujący komentarz do ustawy z 25.2.1964r. – Kodeks rodzinny i opiekuńczy. Książka ta zawiera zarówno autorski komentarz do poszczególnych przepisów, jak i bogate orzecznictwo Sądu Najwyższego, Naczelnego Sadu Administracyjnego z tezami orzeczeń oraz fragmentami uzasadnień, a także orzecznictwo Sądów Apelacyjnych  i Wojewódzkich Sądów Administracyjnych oraz  najnowsze piśmiennictwo z komentowanej dziedziny i dziedzin pokrewnych.

Dla wygody Czytelnika w układzie wewnętrznym zastosowano nową, wygodną strukturę prezentacji treści komentarzy: wyczerpujące spisy treści ułatwiają szybsze odnalezienie szukanego fragmentu,  poszczególne, numerowane tezy rozpoczynają się hasłami przedmiotowymi ułatwiającymi orientację w tekście, pisane językiem zrozumiałym nie tylko dla prawników, ale również dla przedstawicieli innych zawodów i osób z pozaprawnym przygotowaniem zawodowym, każdy akapit posiada w treści wyróżnione najważniejsze pojęcia lub zagadnienia.

Autorka – dr nauk prawnych a także sędzia - praktyk orzekający w sprawach rodzinnych, doskonale łączy wywody teoretyczne z konkretnymi propozycjami rozwiązań zagadnień budzących jakiekolwiek wątpliwości na gruncie KRO.

Publikacja zawiera kwestie dotyczące między innymi:

Niniejsze, 4. wydanie, bazujące na tekście jednolitym z 15.6.2012r. (Dz. U. poz. 788) uwzględnia najnowsze zmiany ustawodawcze, dotyczące m.in.:

Komentarz ten przeznaczony jest dla bardzo szerokiego kręgu odbiorców, którzy w swojej działalności zawodowej zajmują się stosowaniem i wykładnią przepisów prawa rodzinnego i opiekuńczego. Powinni z niego korzystać przede wszystkim prawnicy: sędziowie, notariusze, adwokaci, radcowie prawni,  i prokuratorzy, aplikanci, studenci prawa,  a także studenci oraz absolwenci pedagogiki i psychologii, a ponadto lekarze, czynni zawodowo pedagodzy, psychologowie, zawodowi i społeczni kuratorzy sądowi, kadra zakładów dla nieletnich, pracownicy socjalni i powiatowych centrów pomocy rodzinie, podmioty zaangażowane w pieczę zastępczą.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Pobierz darmowy fragment (epub)

Gdzie kupić całą publikację:

Kodeks rodzinny i opiekuńczy. Komentarz
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: