Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00256 003685 21523986 na godz. na dobę w sumie
Kolektory słoneczne - ebook/pdf
Kolektory słoneczne - ebook/pdf
Autor: , , , , Liczba stron:
Wydawca: Grupa Medium Język publikacji: polski
ISBN: 978-839-268-153-3 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> poradniki >> fachowe i branżowe >> instalacje grzewcze i ogrzewanie
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Nieoceniona pomoc w doborze elementów wyposażenia instalacji słonecznej, zakupie, montażu oraz eksploatacji. Pozwala uniknąć kosztownych i kłopotliwych błędów.

Niniejsza książka stanowi pomoc dla inwestorów i użytkowników w doborze elementów wyposażenia instalacji słonecznej, zakupie i jej montażu oraz prawidłowej eksploatacji. Może być wykorzystywana także przez inżynierów, projektantów i instalatorów pracujących w przemyśle energetyki słonecznej oraz jako podręcznik uzupełniający na studiach inżynierskich na specjalnościach technika cieplna, odnawialne źródła energii i heliotechnika.
Znajomość tej ciągle jeszcze w Polsce nowej techniki, rozpoznanie własnych potrzeb energetycznych oraz możliwość wyboru dostawcy i typu kolektora umożliwią uniknięcie popełnienia często kosztownych i kłopotliwych błędów. Książka ma też szerszy charakter edukacyjny. Może być wykorzystana jako pomoc dla szkół zawodowych kształcących techników instalatorów, mechaników i elektryków, a także przez majsterkowiczów i hobbystów zainteresowanych budową i wykonaniem kolektorów słonecznych.
W niniejszej pracy rozpatrzono wiele wariantów budowy i zastosowań kolektorów słonecznych. Poza najbardziej popularnymi kolektorami słonecznymi płaskimi i wchodzącymi na rynek kolektorami próżniowymi wykorzystywanymi do podgrzewania wody w tradycyjnych domowych systemach ciepłej wody użytkowej oraz systemach ogrzewania pomieszczeń, omówiono także ich zastosowanie w przemyśle przetwórczym, zasady stosowania w instalacjach wielkowymiarowych, budowy i wykorzystania powietrznych kolektorów słonecznych do dogrzewania pomieszczeń i do suszenia. Podano także szereg praktycznych wskazówek dla inwestorów i użytkowników instalacji słonecznych.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:


Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: