Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00251 004837 20220264 na godz. na dobę w sumie
Konsumpcjonizm współczesny - ebook/pdf
Konsumpcjonizm współczesny - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 6
Wydawca: Goneta Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-62041-49-7 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> dokument, literatura faktu, reportaże >> literatura faktu
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Miniatura literacka, w której Patryk Daniel Garkowski przedstawia swoje definicje oraz opinię na temat charakterystycznych elementów naszego obecnego konsumpcyjnego sposobu życia, jakże znane nam wszystkim, ale nad którymi przechodzimy do porządku dziennego, akceptując zmiany, które tak łatwo i z taką bystrością i świeżością zostały wypunktowane przez młode pokolenie. Przy czym autor jest przekonany o konieczności istnienia konsumpcjonizmu, zawierającego wszelkie niezbędne elementy cywilizacji. Autor rozdziela konsumpcjonizm na ceniony i standardowy. Praca niniejsza daje nadzieję dla tego autora na przyszłość. Ciekawe, jakie jeszcze ważkie tematy będzie podejmował Patryk Daniel Garkowski w przyszłości. Dobrze zapamiętać to nazwisko.

Patryk Garkowski — rocznik 1996. Ma już wydawnicze osiągnięcia. Pisze dobrze, ma dobrą intuicję pisarską, chcąc przekazać ważne według niego treści z pozycji swojego pokolenia. Jego teksty przewyższają swoją treścią jego rówieśników, zwracając uwagę na ważne elementy życia. Przemyślenia te są na tyle ważne, że powinny być one znane szerszej rzeszy czytelników.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Patryk Daniel Garkowski „Konsumpcjonizm współczesny” Wydanie I, grudzień 2011 www.goneta.net Jak rozumieć pojęcie: konsumpcjonizm współczesny? W czasach współczesnych definicja konsumpcjonizmu powinna opierać się na wchłanianiu elementów otoczenia. Konsumpcjonizm musi dzielić się na konsumpcjonizm ceniony oraz standardowy. Opierając się na otoczeniu, konsumpcjoniści cenieni produkują teorie, pomysły, angażują się w rozwój gatunkowy człowieka poprzez pracę. Każdy człowiek na naszej planecie jest konsumpcjonistą, czerpie ze środowiska składniki potrzebne do życia, takie jak na przykład pokarm. Konsumpcjonizm standardowy stanowi fundament rozwoju naszego gatunku, zabezpiecza populację człowieka przed utratą przyswojonych wartości pozytywnych, na przykład mowy. Do konsumpcjonistów standardowych należy zaliczyć pracowników fizycznych i umysłowych, przykładowo górników, policjantów, nauczycieli, taksówkarzy... Jeżeli pewien człowiek odkryje nowy robota, używając własnego projektu, stanie się gatunek konsumpcjonistą cenionym. Konsumpcjonizm to aktywność populacji gatunku ludzkiego, charakterystyczna także dla innych zwierząt na Ziemi. W przeciwieństwie do innych gatunków zwierzęcych człowiek pragnie rozwijać się. rośliny albo zbuduje Ludzie okresów dawnych także dzielili się na konsumpcjonistów cenionych i standardowych. W sytuacji, kiedy to określona grupa po raz pierwszy nauczyła się tworzyć malowidła naskalne, należała do konsumpcjonistów cenionych. Osoby, które wkrótce jedynie odtwarzały tę czynność, należały do konsumpcjonistów standardowych. Swoboda zmienności powinna towarzyszyć konsumpcjonizmowi. Znaczy to, że ludzie mogliby dowolnie wkraczać i opuszczać grupę konsumpcjonistów cenionych. Wiedza wyższa i niższa Do wiedzy wyższej zaliczyłbym pewne elementy nauk przyrodniczych, jak na przykład przystosowanie roślin do życia na Ziemi, wybrane zagadnienia z dziedziny ornitologii, wiedzy o społeczeństwie, historii. Wiedza niższa jest mniej potrzebna człowiekowi, może stanowić element nieistotny. 5
Pobierz darmowy fragment (pdf)

Gdzie kupić całą publikację:

Konsumpcjonizm współczesny
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: