Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
01710 017784 23464628 na godz. na dobę w sumie
Kopenhaga - ebook/pdf
Kopenhaga - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 246
Wydawca: SELF-PUBLISHER Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-957355-4-7 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> przewodniki >> europa
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

W e-przewodniku znajdują się  istotne informacje dotyczące m.in. geografii i historii, bogaty materiał fotograficzny, szkic mapki z najważniejszymi zabytkami i atrakcjami przyrodniczymi oraz ich zwięzłe opisy. Działające OFFLINE hiperłącza pozwalają przenieść się z mapki bądź spisu treści na strony z opisem danego zabytku, miejsca, atrakcji, a po kliknięciu nagłówka powrócić do mapki. E-przewodnik offline w twoim smartfonie sprawi, że podczas zwiedzania dowiesz się więcej i zobaczysz więcej.

Kopenhaga (København) to miasto z licznymi zabytkami i zbiorami sztuki, znajdujące się w czołówce najczystszych i najwygodniejszych do życia miast Europy. Publikacja ukazuje Kopenhagę jako fascynujące miasto łączące wspaniałą tradycję z ultranowoczesnością i miejsce udanego eksperymentu, który wprowadził elementy slow life w tętniącą życiem metropolię.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Kastellet Jedna z najlepiej zachowanych twierdz w Europie Północnej. Znajduje się w parku Churchilla. Budowa rozpoczęła się za pano- wania Christiana IV, w 1626 r. Twierdzę znacznie rozbudował inżynier Henrick holenderski Ruse, po oblężeniu Kopenhagi przez Szwedów (1658–1660). Została nazwana Citadellet Fre- derikshavn, ale znana jest jako Kastellet (cytadela). W XIX w. została częściowo przebudowana. Obecnie jest wyko- rzystywana przez duńską armię. Fot. Jolanta Pol Brama południowa, Królewska, most na fosie 84 Kastellet (cytadela) Cytadela pierwotnie miała 5 bastionów na rogach. Z 1663 r. po- chodzą bramy – Królewska (południowa) i Norweska (północna). Brama południowa, Królewska, most na fosie Fot. Krzysztof Pol 85 Kastellet (cytadela) Fortyfikacje odegrały istotną rolę podczas obrony Kopenhagi przed Anglikami w 1807 r. Brama południowa (Królewska) elewacja północna Brama północna, elewacja południowa Brama północna (Norweska), elewacja północna Fot. Krzysztof Pol 86 Kastellet (cytadela) Henrick Ruse odpowiadał też za budowę koszar (sześć budyn- ków) i magazynów. Brama północna (Norweska), elewacja południowa Dawne koszary dla żołnierzy stacjonujących w cytadeli Fot. Krzysztof Pol 87 Kastellet (cytadela) Dom dowódcy – dwukondygnacyjny z trójkątnym frontonem z monogramem Christiana VII – zbudował architekt Elias Häusser w 1725 r. Obecnie mieści się tu siedziba dowódcy sił zbrojnych. Fot. Krzysztof Pol 88 Kastellet (cytadela) Kościół (fot. powyżej) zbudowano w 1704, a więzienie (czerwo- ny budynek za kościołem) w 1725 – za panowania Frederika IV. Wiatrak pochodzi z 1847 r. Fot. Krzysztof Pol 89 Kastellet (cytadela) Cytadela – jako zabytek historyczny – jest dostępna (bezpłat- nie). Ścieżka wokół fosy ma ok. 2,5 km. Koszary (z lewej), kościół i więzienie (z tyłu kościoła) Wał ziemny otaczający bastion i fosa Fot. Jolanta Pol 90
Pobierz darmowy fragment (pdf)

Gdzie kupić całą publikację:

Kopenhaga
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: