Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00223 003745 22408942 na godz. na dobę w sumie
Król Tyru - ebook/epub
Król Tyru - ebook/epub
Autor: Liczba stron: 155
Wydawca: Saga Egmont Język publikacji: polski
ISBN: 978-87-26-57220-9 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> kryminał, sensacja, thriller
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Znany warszawski dziennikarz śledczy Paweł Werens opuszcza stolicę. Przenosi się na stałe do Olsztyna, by zająć się chorym ojcem. Pewnego dnia odbiera telefon, który rewiduje jego plany stabilizacji. Mężczyzna wraca do sprawy sekty kainitów, którą prowadził przed kilkoma miesiącami. Tym razem w grobowcu rodu Fahrenheitów turysta znajduje spalone zwłoki pozbawione głowy. Do aresztu trafia lekarz szpitala psychiatrycznego, który wkrótce popełnia samobójstwo. Okazuje się, że mężczyzna opiekował się wnuczką przywódcy kainitów, generała Szuberta, która zaginęła. Czy jej zniknięcie powiązane jest z makabrycznym odkryciem? Przed Werensem kolejne wymagające śledztwo i być może szansa na ostateczne rozrachunki z przeszłością.

„Król Tyru” to ostatnia część trylogii kainickiej Tomasza Białkowskiego. O wcześniejszych śledztwach Pawła Werensa przeczytasz w powieściach: „Drzewo morwowe” oraz „Kłamca”.

Tomasz Białkowski (ur. 1969-) – polski pisarz. Debiutował w 2002 roku zbiorem opowiadań 'Leze'. Rok później ukazała się sztuka 'Drzewo'. W 2005 roku wydał minipowieść 'Dłużyzny', której fragmenty opublikowano w antologii prozy polskiej prestiżowego niemieckiego kwartalnika 'die horen'. Kolejna powieść 'Pogrzeby” znalazła się w finale literackiej nagrody Warmii i Mazur 'Wawrzyn'. W 2008 roku Białkowski opublikował dwie powieści: 'Mistrzostwo Świata' oraz 'Zmarzlina'. Białkowski wielokrotnie publikował w prasie krajowej, jego prozę prezentowano też w kilku antologiach. Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Król Tyru
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: