Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00153 003263 22411435 na godz. na dobę w sumie
Kryzys wolnego rynku? - ebook/epub
Kryzys wolnego rynku? - ebook/epub
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Świat Książki Język publikacji: polski
ISBN: 9788379439669 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> poradniki >> polityka społeczna
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Bestseller „New York Timesa” i National Book Award 2013 w kategorii literatury faktu. Obraz przemian w USA, które doprowadziły do krachu finansowego, a następnie do globalnego kryzysu gospodarczego.

Od bankrutujących farmerów z Południa i robotników z upadających stalowni – do Oprah Winfrey, Newta Gingricha i miliarderów z Doliny Krzemowej. Książka George’a Packera to wnikliwie przedstawiony obraz społeczeństwa amerykańskiego i przemian w Stanach Zjednoczonych, które doprowadziły do krachu finansowego, a następnie kryzysu gospodarczego w Ameryce i na całym świecie.
Nikt nie potrafi powiedzieć, kiedy to się rozpoczęło, kiedy zaczęły puszczać więzi trzymające Amerykanów razem, w bezpiecznym, chociaż czasami dławiącym uścisku – i w pewnej chwili kraj, od zawsze taki sam, przekroczył historyczną linię i już nieodwracalnie stał się zupełnie inny.
Teraz więcej Amerykanów żyje samotnie, nawet rodziny egzystują w izolacji, ledwie wiążąc koniec z końcem. Stara metropolia może stracić przemysłowy fundament i dwie trzecie mieszkańców, a wszystkie jej filary – kościoły, przedsiębiorstwa, organizacje charytatywne, związki zawodowe – padają jak budynki podczas huraganu, tylko bezszelestnie.

„George Packer jest jak współczesny George Orwell” – Jed Lipiński, „Village Voice”

„Ludzie, których życie legło w gruzach podczas drugiej wielkiej depresji zyskali swego trybuna […]. « Kryzys wolnego rynku?» to amerykańska tragedia i zwycięstwo literatury” – David Frum, autor „Comeback” i „Why Romney Lost”

„Jak u Orwella, każde zdanie Packera niesie impuls siły moralnej. To książka opisująca temat wszechstronnie i o wielkiej sile oddziaływania. Każdy powinien ją przeczytać” – David Grann, autor „The Lost City of Z”

„Teksty Packera są Steinbeckowskie w najlepszym znaczeniu tego słowa – arcydzieło literatury faktu” – „The New York Times”

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Gdzie kupić całą publikację:

Kryzys wolnego rynku?
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: