Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00210 007922 20647251 na godz. na dobę w sumie
Księgarnia spełnionych marzeń - ebook/epub R
Księgarnia spełnionych marzeń - ebook/epub
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Wydawnictwo Amber Język publikacji: polski
ISBN: 978-832-415-125-7 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> obyczajowe >> nowele
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Miłość, optymizm, radość… Powieść, która pokazuje, że „książki nie są po to, by od życia uciekać, ale by w szczęśliwe zakończenia wierzyć. Zawsze oczekiwać szansy, a gdy przyjdzie, jej nie minąć”.

Sara, lat 28, Haninge, Szwecja:
W Szwecji miała prawie dwa tysiące książek i trzy przyjaciółki. W księgarni zaczęła pracę jako siedemnastolatka, dorywczo w wakacje. Potem na cały etat. I już tam została. Więcej przygód w jej życiu nie było. Czytanie chroniło ją przed światem, ale również zmieniało go w niewyraźne tło dla przygód, które przeżywała wraz z bohaterami książek. Gdyby myślała o przyszłości, zakładałaby pewnie, że w księgarni się zestarzeje i stanie się z czasem coraz bardziej szara i zakurzona. Ale księgarnię zamknięto, a ona została bez pracy... I przyjęła zaproszenie Amy, nieznajomej z maleńkiego amerykańskiego miasteczka. Od dwóch lat pisały do siebie listy, dzieliły się książkami: myślami, przeżyciami i ukochanymi tomami.

AMY, lat 65, Broken Wheel, stan Iowa
Pisała: „Myślę, że moje życie jest szczęśliwe, bo zawsze otaczali mnie dobrzy i mili ludzie. Przeżyłam oczywiście trochę smutków, ale tylko tyle, ile mogłam znieść”. Żyła otoczona książkami. I umarła, zanim do Broken Wheel przybyła zagubiona, przestraszona Sara.

Ale mieszkańcy Broken Wheel nie wypuszczą jej ze swego dziwnego, uśpionego miasteczka. Nagle wszystko zaczyna dziać się naprawdę. Tworzą się nowe więzi, rozpalają uśpione namiętności. Sara przekonuje się, że ludzie są dobrzy nie tylko w książkach, że nie tylko w książkach można być tym, kim się chce, i przeżywać to, co by się chciało. Po raz pierwszy w życiu czuje, że zrobiła coś naprawdę, że coś zdarzyło się naprawdę. I że znalazła swoje miejsce na ziemi. I przekonała się, że życie pełne jest szczęśliwych zakończeń. Tylko nie wolno ich przegapić.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Recenzje na blogach:

lustrzananadzieja.blogspot.com lustrzana nadzieja: Księgarnia spełnionych marzeń

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Księgarnia spełnionych marzeń
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: