Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00157 005732 22568028 na godz. na dobę w sumie
Kupujemy mieszkanie - ebook/pdf
Kupujemy mieszkanie - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 43
Wydawca: SELF-PUBLISHER Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-954426-0-5 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> poradniki >> życie rodzinne
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

          Każdy z nas marzy o własnych „czterech kątach”. Jest symbolem stabilizacji i bezpieczeństwa. Chcemy, aby spełniało nasze wszystkie możliwe wymagania. Liczymy się z pewnymi ograniczeniami i szukamy jak najlepszej możliwości. To bardzo racjonalne z naszej strony. Jednak sposób, w jaki to robimy już niekoniecznie. Dzięki niniejszemu poradnikowi dowiesz się, że cena mieszkania to nie wszystko. Jest całe mnóstwo wydatków towarzyszących. Na szczęście, może okazać się, że będą one niższe niż te, które ponosimy dotychczas. Dzięki temu jesteśmy w stanie kupić mieszkanie o większym metrażu w lepszej okolicy.

          Przede wszystkim ważna jest lokalizacja. Wynika to z ogromnej przestrzeni czasowej. Ważne jest również nasza nowa okolica. Jaka powinna być? Jak sprawdzić, czy rzeczywiście jest taka, jak wygląda na pierwszy rzut oka? Jak będzie wyglądać w przyszłości? W jaki sposób na nas wpłynie? Jak ukształtuje nasze dzieci? Jest kilka sposobów, aby poznać odrobinę prawdy.

         Zapraszam również do gry, która uświadomi nam, które aspekty są ważne dla całej rodziny i dla jej poszczególnych członków. Być może niektóre są istotniejsze, niż dotychczas myśleliśmy. Dzięki tej grze uzyskamy również odpowiedź, ile jesteśmy w stanie za to zapłacić.

        Na koniec kilka porad i … kilka gorzkich słów o błędach i agentach nieruchomości.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

zakupy minus 2 zł cena mieszkania 3 km drogi w korkach dojazdy- rozrywka 2x bilet miesięczny opłaty stałe Powyższa infogra(cid:28)ka pokazuje udział poszczególnych wydatków przy zakupie mieszkania. Przyjęliśmy tu założenia: Cena mieszkania o powierzchni 50 m2 wynosi 200.000. zł. Jest to suma odpowiednia do miasta z przedziału 100-150 tysięcy mieszkańców. Opłaty stałe wynoszą 400 zł miesięcznie i zostały pomnożone przez 40 lat. Ta suma oczywiście z czasem wzrośnie, ale ciężko wysondować jak bardzo. Następny element to koszt dwóch biletów miesięcznych, kupowanych 10 razy w roku przez 17 lat nauki. Następnie koszt dojazdów do miejsc rozrywki, znajomych krewnych w mieście, czyli koszty dojazdu własnym samochodem bądź taksówką. Dużym obciążeniem będzie jazda w korkach ulicznych. Należy tu policzyć dojazd do własnej pracy, pracy współmałżonka i pod-
Pobierz darmowy fragment (pdf)

Gdzie kupić całą publikację:

Kupujemy mieszkanie
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: