Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00023 002375 22606030 na godz. na dobę w sumie
Lapidarium II - ebook/epub
Lapidarium II - ebook/epub
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Agora SA Język publikacji:
ISBN: 978-832-680-157-0 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> biografie >> mężczyźni
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Drugi tom „Lapidariów” – zatrzymanych w biegu myśli, wizji i refleksji reportera, który podróżuje nie tylko po najdalszych zakątkach Ziemi, lecz także w przestrzeni kultury, polityki i historii.

Abu Dhabi, Nieborów, Berlin... Arabskie zoo, polska pracownia reportera... Książki Czesława Miłosza, Stefana Żeromskiego, Nikołaja Gogola, Fernanda Légera... Wystawy Salvadora Dalego, Antoniego Tapiesa, Stefana Gierowskiego...
„Lapidarium II” to zapis intelektualnych wędrówek Ryszarda Kapuścińskiego, który przemierzając ścieżki literatury, malarstwa, polityki czy historii, notuje każdą wartą zastanowienia myśl, każdy uderzający szczegół. Zbierane latami podczas reporterskich wyjazdów doświadczenia zamienia w celne uwagi. Z okruchów coraz szybciej krążących informacji składa obraz świata, który mimo skoku cywilizacyjnego wciąż zmaga się z tymi samymi problemami: biedą, głodem, wojnami i obojętnością na wyrządzaną innym krzywdę. Jako reporter próbuje się z nimi zmierzyć, by pokazać prawdę o człowieku – zawsze takim samym, bez względu na szerokość geograficzną.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Lapidarium II
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: