Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00282 003879 22405635 na godz. na dobę w sumie
Łebki od szpilki - ebook/epub
Łebki od szpilki - ebook/epub
Autor: Liczba stron:
Wydawca: W.A.B. Język publikacji: polski
ISBN: 9788328017689 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> biografie >> kobiety
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Książka-granat, która zamiast uśmiercać siłą rażenia wypływającą z bardzo trudnej życiowej historii, raczej wskrzesza wrodzoną radość życia i daje potężną wewnętrzną moc.

„Łebki…” to morfina wpuszczona do żył, znosząca ból płynący z granicznych doświadczeń, „Łebki…” to kastet, otwierający czytelnikom źrenice po to, by mogli na nowo przyjrzeć się życiu i zobaczyć w nim całe zapomniane, a często zdeptane przez ciężki los i opresyjne sytuacje Piękno. „Łebki…” to świecka biblia macierzyństwa dalekiego od wszystkiego, co znacie. Na pohybel wszystkiemu i wszystkim, ale z wielką miłością do świata.
Autorka książki to mistrzyni życia, choć pewnie dalajlama na widok jej potknięć załamałby się kompletnie i wyemigrował na inną planetę, bo na te porażki nie może patrzeć. Matka Mileny i Heleny - bliźniaczek, z którymi życie jest wypełnione na równi ekstazą i torturą. Kobieta stawiająca terapeutyczną moc obierania ziemniaków ponad psychoterapię lacanowską, freudowską, jungowską, dziadowską i inne takie. Kocha czerwone szminki, zapach zgniecionych w dłoniach mięsistych liści pomidorów, stare oleodruki z Jezusem oraz jelenie na rykowisku. Najlepiej wychodzą jej kłótnie z Bogiem, które uprawia częściej niż seks z racji nie za łatwego, z powodu choroby córeczek, życia. Bohaterka filmu dokumentalnego w reżyserii Ewy Golis pt. „Szpila” (2014). Wulkan energii i oaza pogody ducha, kobieta aktywna zawodowo; stała felietonistka magazynu dla rodziców „GaGa”, prowadzi blog U Autystek, śpiewa białym głosem.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Łebki od szpilki
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: