Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00156 002188 22599595 na godz. na dobę w sumie
Lekcje kwitnienia - ebook/
Lekcje kwitnienia - ebook/
Autor: Liczba stron: 73
Wydawca: Wydawnictwo Nisza Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-62795-84-0 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> literatura piękna
Porównaj ceny (książka, ebook (-14%), audiobook).

Lekcje kwitnienia, poruszając temat sekty, który mógłby wydawać się marginalny, dotykają kwestii uniwersalnych związanych z naturą ludzką. Powieść stopniowo odsłania wzajemne relacje członków takiej wspólnoty, rzucając światło na ich motywacje. Są wśród nich poszukiwanie remedium na doznanie straty, pragnienie zaistnienia w grupie czy potrzeba destrukcji zastanych porządków i wcześniej zadzierzgniętych więzi. Książka skłania do rozważań o kondycji i kryzysie współczesnych autorytetów, podejmuje filozoficznie znaczący problem stosunku człowieka do natury.

Kompozycja książki jest prosta, ale przemyślana i konsekwentna. Katarzyna Pochmara-Balcer kontynuuje tradycję prozy punktów widzenia.

'To z jednej strony studium manipulacji, opowieść o duchowym uwiedzeniu, a z drugiej satyra ekologiczna o tym, jak zyskać władzę nad ludźmi w imię dobra przyrody'.

Justyna Sobolewska 'Polityka'

O autorce

Katarzyna Pochmara-Balcer - urodzona w 1984 roku, absolwentka filozofii i filologii węgierskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w 'Kulturze Liberalnej', 'Tekstualiach' i 'Przeglądzie Powszechnym'. Mieszka w Warszawie z mężem, dziećmi, psem i roślinami. Lekcje kwitnienia są jej debiutem książkowym. Zostały uznane za  najlepszą pracę literacką powstałą w ramach podyplomowych studiów 'Szkoła Mistrzów. Studia technik pisarskich i prezentacji tekstu literackiego' na Wydziale Polonistyki UW w roku akademickim 2017/2018

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Pobierz darmowy fragment (mobi)

Gdzie kupić całą publikację:

Lekcje kwitnienia
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: