Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00238 003607 20992955 na godz. na dobę w sumie
Lennon - ebook/epub
Lennon - ebook/epub
Autor: Liczba stron:
Wydawca: W.A.B. Język publikacji: polski
ISBN: 9788378814221 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> biografie >> mężczyźni
Porównaj ceny (książka, ebook (-40%), audiobook).
Biograficzna opowieść o artyście, który nie bał się stwierdzić, że jego zespół jest popularniejszy niż Jezus Chrystus, i który kpił sobie ze sławy. Wciąga bardziej niż najlepsza fikcja.

Biografia jednego z najbardziej fascynujących artystów rockowych.
Brytyjski student zapatrzony w Amerykę. Anarchistyczny rockandrollowiec o niezłomnych zasadach. Skandalista pozujący nago ze swoją postępową kochanką. Niepokorny muzyk, który nie boi się stwierdzić, że jego zespół jest popularniejszy niż Jezus.
Mizogin z biegiem lat przemieniający się w pantoflarza. Artysta, który marzy o wielkim sukcesie, a kiedy go osiąga, rezygnuje ze sławy i stara się wycofać z pola rażenia fleszy. Legenda rock and rolla. John Lennon.
Obszerna biografia Johna Lennona pióra Tima Rileya, wybitnego krytyka muzycznego, to pełen niuansów portret jednego z najsłynniejszych muzyków naszych czasów i pogłębiona analiza jego twórczości. Riley zamieszcza w książce niepublikowane dotąd wywiady z przyjaciółmi, powiernikami, współpracownikami i wrogami Lennona. Analizuje też nieznane do tej pory nagrania. Narracja Rileya przeplata się z odnalezionymi przez niego wspomnieniami o muzyku. Autor na celnie zarysowanym tle historycznym mierzy się z mitem, jakim stał się Lennon.

„Wiedza Rileya o Beatelsach, a szczególnie o Lennonie, nie ma sobie równych” – „The Washington Post”

„Świetnie udokumentowana biografia lidera Beatelsów. Rileyowi udaje się odkryć kolejny kawałek prawdy o tym wybitnym artyście” – „The Sunday Times”

„Fascynujące jest zwłaszcza to, jak Riley poszukuje klucza do osobowości Lennona w tekstach piosenek Beatelsów” – „USA Today

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Lennon
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: