Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00724 022759 23514759 na godz. na dobę w sumie
Liczby. Ich dzieje,rodzaje,własności - ebook/epub
Liczby. Ich dzieje,rodzaje,własności - ebook/epub
Autor: Liczba stron: 392
Wydawca: Prószyński Media Język publikacji: polski
ISBN: 9788381699006 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> edukacja >> matematyka
Porównaj ceny (książka, ebook (-23%), audiobook).

Liczby otaczają nas, są wszędzie, stanowią ważny element naszej rzeczywistości. Każdego dnia posługujemy się nimi, nie możemy się bez nich obejść. Dla wielu ludzi są również przedmiotem fascynacji, tajemniczym światem pełnym pięknych idei.

W tej książce znajdziesz wszystko, co chcesz wiedzieć o liczbach. Wędrując z autorami po rozległych obszarach ludzkiej wiedzy, poznasz je z różnych stron, a dwaj doświadczeni matematycy udzielą odpowiedzi na każde pytanie w sposób zrozumiały nawet dla tych, którzy nie darzą królowej nauk gorącym uczuciem.

Niezależnie od tego, czy matematyka jest dla ciebie fascynująca czy trudna, ta podróż wzbogaci cię i zmieni. Już nigdy nie będziesz patrzeć na liczby tak jak przedtem.

Alfred S. Posamentier jest dziekanem School of Education i profesorem w Mercy College w Dobbs Ferry w stanie Nowy Jork. Wcześniej przez czterdzieści lat zajmował takie samo stanowisko w City College of New York. Jest autorem ponad pięćdziesięciu książek poświęconych matematyce i popularyzacji matematyki, między innymi 'Pi. Biografia najbardziej tajemniczej liczby na świecie', 'Niezwykłe liczby Fibonacciego. Piękno natury i potęga matematyki', 'Ciekawostki matematyczne. Skarbnica zadziwiających rozrywek' oraz 'Matematyka, jakiej nie znacie. Ciekawostki i perełki, o których nie uczą w szkole'.

Bernd Thaller jest profesorem matematyki stosowanej w Instytucie Matematyki i Obliczeń Naukowych na Uniwersytecie w Grazu. Jest autorem i współautorem czterech książek poświęconych matematyce.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Liczby. Ich dzieje,rodzaje,własności
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: