Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00197 005047 21762050 na godz. na dobę w sumie
Magik - ebook/epub
Magik - ebook/epub
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Świat Książki Język publikacji: polski
ISBN: 9788379439775 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> kryminał, sensacja, thriller >> sensacja
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Druga powieść autorki „Tunelu”. Historia ucieczek z komunistycznego „raju”, zabójstw na granicy, znikających akt Stasi i tajemnic z przeszłości, które mogą zburzyć spokój nowych niemieckich elit.

Pierwsza część „Trylogii Berlińskiej”.
Berlin, rok 2011. W opuszczonej, zamieszkanej nielegalnie przez Romów kamienicy, policja odnajduje zmasakrowane zwłoki pracownika Urzędu ds. Akt Stasi. W tym samym czasie w Sofii, w tajemniczych okolicznościach ginie niemiecki dziennikarz i fotoreporter – Gerhard Samuel. Dochodzenie przejmuje Policja Federalna oraz służby specjalne. Szybko okazuje się, że jedynym celem ich pracy jest wyłącznie zatuszowanie sprawy i „zneutralizowanie” niewygodnych świadków.
Komisarz Kowalski zostaje odsunięty od śledztwa, a następnie zawieszony czasowo w pracy w policji pod pretekstem pijaństwa i niesubordynacji. Prowadzić będzie jednak dochodzenie na własną rękę. Pomaga mu w tym pasierbica Samuela, znana niemiecka dziennikarka telewizyjna, Dagmara Bosch.
Wspólnie odkrywają, że zamordowani – urzędnik i dziennikarz – zbierali materiały, dotyczące przeszłości czołowego polityka zjednoczonych Niemiec...
Oficjalne śledztwo wykazuje, że polityk jest od dłuższego czasu szantażowany. Kim jest ta trzecia osoba, która zna kompromitujące karty..?
Wiele postaci z „Magika” istniało naprawdę. Niektóre będą tę książkę czytać...

„Rzadko dostajemy (...) narrację idącą z punktu A do punktu B. Powoli, uważnie, ale bez niepotrzebnych zakrętów. Magda Parys ma dar filmowego wręcz prowadzenia scen przy jednoczesnym patrzeniu w oczy swoich bohaterów. Czy wytrzymają to, co zaplanowała dla nich autorka? (...) Wydaje się, że Parys chce, podobnie jak Andre Malraux, którego słowa przytacza, „odnaleźć człowieka wszędzie tam, gdzie znaleźliśmy to, co go miażdży” – Sylwia Chutnik

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Magik
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: