Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00144 006042 23012902 na godz. na dobę w sumie
Mój dżihad - ebook/epub
Mój dżihad - ebook/epub
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Ender/WarBook Język publikacji: polski
ISBN: 978-836-273-038-4 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> historia, militaria, wojskowość >> wojny, powstania, bitwy
Porównaj ceny (książka, ebook (-27%), audiobook).
Książka, która jest fascynującym dokumentem przemiany Aukaia Collinsa: kiedyś gorliwego neofity i świętego wojownika w imię islamu, później – informatora ds. walki z terroryzmem w FBI i CIA.

Aukai Collins dorastał w trudnym świecie: od dzieciństwa walczył o życie na ulicy. W trakcie pobytu w poprawczaku przeszedł na islam, następnie wkroczył na ścieżkę walki ramię w ramię z muzułmanami, którzy byli obiektem ludobójstwa w Czeczenii i innych krajach. Gdy ataki terrorystyczne na całym świecie przybrały na sile, Aukai został poproszony o udział w misji, która miała na celu uprowadzanie zakładników i zabijanie cywilów.
Pozbawiony złudzeń przez tych, którzy używali islamu do swoich własnych celów lub do ataków na niewinnych, Aukai zaoferował swoje usługi FBI i CIA jako informator ds. walki z terroryzmem. Wypełniając to swoje zadanie, zdołał nawet dostać się do grupy jednego z przywódców ataków z 11 września 2001 r. Jednak jego wielka determinacja i umiejętności mogące pomóc w rozwiązaniu problemów dotyczących walki amerykańskich urzędników z zagrożeniami, których nie rozumieli, zostały zignorowane przez niekompetentnych członków amerykańskich agencji wywiadowczych.

„Przy raporcie ze swego życia, który książką «Mój dżihad» składa nam Aukai Collins, najbardziej emocjonujący scenariusz Jamesa Bonda jest nudną czytanką. Dramatyczne uwikłania bohatera walczącego w Afganistanie, Kosowie i Czeczenii wpychają go w świat CIA i FBI. Po drodze jest śmierć. Ale w tym, komu wolno ją zadawać, a komu nie, tkwi sedno filozofii autora. I dlatego przy pojęciu «dżihad» tak ważny jest ten niewielki dodatek «mój»”.

Krystyna Kurczab-Redlich, autorka książek o Rosji i Czeczenii

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Mój dżihad
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: