Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00266 008852 23364745 na godz. na dobę w sumie
Monachium - ebook/pdf
Monachium - ebook/pdf
Autor: , Liczba stron: 280
Wydawca: SELF-PUBLISHER Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-957355-5-4 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> przewodniki >> europa
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

W e-przewodniku znajdują się  istotne informacje dotyczące m.in. geografii i historii, bogaty materiał fotograficzny, szkic mapki z najważniejszymi zabytkami i atrakcjami przyrodniczymi oraz ich zwięzłe opisy. Działające OFFLINE hiperłącza pozwalają przenieść się z mapki bądź spisu treści na strony z opisem danego zabytku, miejsca, atrakcji, a po kliknięciu nagłówka powrócić do mapki. E-przewodnik offline w twoim smartfonie sprawi, że podczas zwiedzania dowiesz się więcej i zobaczysz więcej.

Publikacja prezentuje jedną z najmniej docenianych metropolii europejskich. Monachium (München) – stolica Bawarii – jest głównym ośrodkiem gospodarczym, finansowym, kulturalnym i naukowym południowych Niemiec. Posiada jedne z bogatszych zbiorów sztuki w Europie, największe muzeum techniki w Europie (Deutsches Museum), wybitne zabytki świeckie i sakralne. Często kojarzy się jedynie z klubem sportowym Bayern Monachium, świętem piwa (Oktoberfest) bądź samochodami  BMW, jednak nasz przewodnik zmieni ten stereotyp.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Stary Ratusz Po wschodniej stronie Marienplatz stoi Stary Ratusz (Altes Ra- thaus), zbudowany w 1480 r. (w miejscu budowli z 1. poł. XIV w.). Elewacja zachodnia Elewacja wschodnia Figura Ludwika IV Bawarskiego (na szczycie zachodnim) Figura Henryka Lwa (na szczycie wschodnim) Fot. Krzysztof Pol 76 Stary Ratusz Budowę ratusza nadzorował Jörg von Halspach (Jörg Gang- hofer), ten sam który zaprojektował kościół Frauenkirche. Był wielokrotnie przebudowywany. Znajdowała się tu siedziba zarządu miasta. Obecnie mieści się Muzeum Zabawek (Spiel- zeugmuseum). Herb na elewacji zachodniej wieży (Talburgtor), sgraffito Wejście do Muzeum Zabawek Fot. Krzysztof Pol Najstarszą częścią Starego Ratusza jest czworokątna wieża (Talburgtor), z końca XII w. (stanowiąca część fortyfikacji). Ratusz został zniszczony podczas II wojny światowej, odbu- dowany w XV-wiecznej formie przez polskich konserwatorów zabytków w latach 70. Schodkowy szczyt zdobi od zachodu figura Ludwika IV Bawar- skiego, od wschodu – Henryka Lwa. Zachowało się gotyckie wnętrze ratusza. Na parterze znajduje się bogato zdobiona sala ceremonialna. 77 Elewacje ozdobiono też techniką sgraffito i herbami. Stary Ratusz Fot. Krzysztof Pol 78 Wieża i herby od strony wschodniej Stary Ratusz Na wschodniej i zachodniej ścianie wieży umieszczono zegary astronomiczne, na południowej – zegar słoneczny. Zegar na wieży (elewacja wschodnia) Elewacja zachodnia, otwór bramny, widok na Tal Fot. Jolanta Pol 79
Pobierz darmowy fragment (pdf)

Gdzie kupić całą publikację:

Monachium
Autor:
,

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: