Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00404 010042 20264063 na godz. na dobę w sumie
Monografie. Przesłuchanie dziecka jako ofiary i świadka przestępstwa w procesie karnym  - ebook/pdf
Monografie. Przesłuchanie dziecka jako ofiary i świadka przestępstwa w procesie karnym - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 341
Wydawca: Wolters Kluwer Polska Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-264-8058-4 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> prawo i podatki >> karne
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

W monografii przedstawiono procedurę przesłuchania dziecka w krajowym porządku prawnym w trybie art. 185a i 185b k.p.k. oraz w systemach prawnych wybranych państw. W książce ukazano także sytuację prawną dziecka jako ofiary i świadka przestępstwa w świetle standardów europejskich, w tym aktualnych dyrektyw oraz konwencji.

Autorka omawia poszczególne etapy przesłuchania dziecka, właściwy sposób przygotowania się do tej czynności, formułowania pytań i ich zadawania, zachowania się w obecności dziecka oraz kryteria oceny wiarygodności zeznań dzieci. Powołuje najnowsze orzecznictwo Sądu Najwyższego. Prezentuje również praktyczne aspekty przesłuchania dziecka poprzez dane statystyczne z okresu 2003-2012 oraz wyniki badania ankietowego przeprowadzonego w 2009 r. wśród sędziów i prokuratorów pracujących na terenie apelacji białostockiej.

Książka przeznaczona jest dla praktyków prawa: sędziów, prokuratorów, funkcjonariuszy policji, radców prawnych i adwokatów oraz pedagogów i psychologów. Może być przydatna również dla studentów prawa, pedagogiki, psychologii, a także aplikantów.

Anna Gadomska-Radel - doktor nauk prawnych, studia doktoranckie ukończyła w Katedrze Postępowania Karnego na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku; radca prawny; wykładowca w Niepaństwowej Wyższej Szkole Pedagogicznej w Białymstoku, na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym w Białymstoku oraz w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Białymstoku w zakresie szkolenia aplikantów; autorka oraz współautorka opracowań z zakresu postępowania karnego.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Monografie. Przesłuchanie dziecka jako ofiary i świadka przestępstwa w procesie karnym
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: