Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00020 004281 21714592 na godz. na dobę w sumie
Muzyka klasyczna dla bystrzaków. Wydanie II - ebook/pdf
Muzyka klasyczna dla bystrzaków. Wydanie II - ebook/pdf
Autor: , Liczba stron: 344
Wydawca: Septem Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-283-2761-0 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> przewodniki
Porównaj ceny (książka, ebook (-20%), audiobook).
Znajomość muzyki klasycznej i zamiłowanie do jej słuchania oznacza, że jest się osobą dojrzałą i wyrobioną kulturalnie. Może świadczyć o klasie i wysokiej inteligencji, a przy tym o wrażliwości. Przecież wiadomo, że muzyka łagodzi obyczaje! Tymczasem wielu z nas, choć niechętnie się do tego przyznaje, zwyczajnie nie rozumie muzyki klasycznej i specjalnie za nią nie przepada. A szkoda, bo świat muzyki klasycznej jest piękny, tajemniczy, rozbudzający emocje - i bardzo, ale to bardzo wciągający!
Trzymasz w dłoni książkę napisaną przez wybitnych muzyków o wielkiej pasji. Dzięki tej pozycji łatwo i w zabawny sposób zyskasz wiedzę na temat teorii muzyki, kompozycji, orkiestracji oraz głównych kierunków w muzyce. Dowiesz się, na czym polegał geniusz Bacha i dlaczego Beethoven zmienił świat muzyki w przedziwny sposób. Łatwiej wybierzesz spośród ogromu muzyki klasycznej te utwory, które przyniosą Ci najwięcej radości. Ale przede wszystkim odkryjesz przedziwny ogród emocji, wzruszeń i uniesień, które może przynieść muzyka pełna czaru, piękna, mocy i subtelności - muzyka klasyczna.

Zasłuchaj się w muzyce klasycznej, poznaj ją - i pokochaj!

Dowiedz się: W tej książce znajdziesz: Poza książką znajdziesz wyczerpujący, świetnie przygotowany materiał muzyczny, który:
David Pogue przez dziesięć lat prowadził musicale na Broadwayu w Nowym Jorku. Autor świetnie sprzedających się poradników dotyczących muzyki i zaawansowanych technologii. Jego artykuły ukazują się w takich pismach, jak „New York Times” czy „Scientific American”.

Scott Speck jest wybitnym dyrygentem. Koncertował m.in. w Chicago, Moskwie, Londynie, Paryżu i wszędzie dał się poznać jako dyrygent o osobowości zwycięzcy, a przy tym pełen pasji i wyczucia. Autor kilku bardzo lubianych książek popularyzujących wiedzę o muzyce klasycznej i balecie.
Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Muzyka klasyczna dla bystrzaków. Wydanie II
Autor:
,

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: