Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00043 004079 21312989 na godz. na dobę w sumie
Nadzór pedagogiczny a zdrowie i bezpieczeństwo uczniów – analizy i refleksje - ebook/pdf
Nadzór pedagogiczny a zdrowie i bezpieczeństwo uczniów – analizy i refleksje - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 128
Wydawca: Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej Język publikacji: polski
ISBN: 978-8-3649-2796-6 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> edukacja >> pedagogika
Porównaj ceny (książka, ebook (-20%), audiobook).
Celem pracy jest prezentacja     zmian, jakie nastąpiły w polityce oświatowej w ciągu ostatnich lat. Podstawę opracowania stanowi analiza aktów prawnych, danych pochodzących z dokumentów organizacyjnych kuratorium oświaty w Katowicach oraz literatura przedmiotu. Na tym przykładzie zostaną omówione działania nadzoru pedagogicznego, z uwzględnieniem zdrowia i bezpieczeństwa uczniów. Ponadto porównany zostanie nadzór pedagogiczny w Polsce i wybranych krajach Unii Europejskiej.
    Przyjętą metodą jest prezentacja danych zawartych w dokumentach ministerialnych i kuratoryjnych, a także przedstawienie konkretnych działań nadzoru pedagogicznego zmierzających do diagnozy dotyczącej jakości pracy szkół - w województwie śląskim i w kraju.
Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

SPIS TREŚCI Wstęp .......................................................................................................................... 7 ROZDZIAŁ 1 Zewnętrzne formy nadzoru pedagogicznego w okresie transformacji ...................... 9 ROZDZIAŁ 2 Zagadnienia zdrowia i bezpieczeństwa w podstawie programowej kształcenia ogólnego i narzędziach nadzoru zewnętrznego ....................................... 49 ROZDZIAŁ 3 Programy wychowawcze i szkolne programy profilaktyki w wynikach kontroli, ewaluacji i monitorowania ......................................................... 59 ROZDZIAŁ 4 Wykorzystanie wyników nadzoru pedagogicznego do planowania działań edukacyjnych ........................................................................... 103 ROZDZIAŁ 5 Nadzór pedagogiczny w wybranych państwach Unii Europejskiej ............................ 107 Zakończenie ................................................................................................................... 119 Bibliografia ..................................................................................................................... 121 Spis tabel ........................................................................................................................ 125 Spis wykresów .............................................................................................................. 127
Pobierz darmowy fragment (pdf)

Gdzie kupić całą publikację:

Nadzór pedagogiczny a zdrowie i bezpieczeństwo uczniów – analizy i refleksje
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: