Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00146 003819 21722679 na godz. na dobę w sumie
Najlepsze amerykańskie opowiadania kryminalne 2010 - ebook/epub
Najlepsze amerykańskie opowiadania kryminalne 2010 - ebook/epub
Autor: Liczba stron: 451
Wydawca: Wydawnictwo Albatros Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-7985-048-8 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> kryminał, sensacja, thriller
Porównaj ceny (książka, ebook (-45%), audiobook).
Edgar Allan Poe, który powieść traktował podejrzliwie, zdecydowanie wolał coś, co można przeczytać bez odkładania książki, czyli opowiadania.
Mistrz powieści detektywistycznej Elmore Leonard powiedział kiedyś o opowiadaniach, że to taki rodzaj prozy, w którym autor rezygnuje ze wszystkiego, co w trakcie lektury pomijają czytelnicy; taki, w którym liczy się każde słowo. Właśnie w ten sposób można określić wybrane przez Lee Childa dwadzieścia opowiadań, które znalazły się w tej antologii, a wyszły spod pióra pisarzy zarówno sławnych na przykład Kurta Vonneguta, Dennisa Lehanea czy Phillipa Margolina jak i błyskotliwych debiutantów. 'Klub Eda Lyby'ego' to historia żyjącego w skorumpowanym mieście człowieka posądzonego o zbrodnię, której nie popełnił.
W 'Sprawiedliwości w kazdym caly' sprawca brutalnego napadu i morderstwa mimo obciążających dowodów zostaje uniewinniony właśnie po to, by sprawiedliwości stało się zadość. 'Połów' jest poruszającą opowieścią o mężczyźnie, który w dzieciństwie przeżył traumę i wciela się w rolę detektywa, by rozwikłać zagadkę śmierci pewnej dziewczyny.
W 'Szaleństwie pułkownika Warburtona' na scenę wkracza sam Sherlock Holmes, by rozwiązać pewną zagadkową sprawę sprzed wielu lat. Te i pozostałe opowiadania poza tym, że wszystkie są perełkami w swoim gatunku łączy jedno: przestępstwo, którym zazwyczaj jest morderstwo lub groźba jego popełnienia. I jeszcze coś: w przeciwieństwie do klasycznych kryminałów, ich autorzy zamiast skupiać się wyłącznie na pytaniach kto i jak, kładą nacisk na dlaczego.
Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Najlepsze amerykańskie opowiadania kryminalne 2010
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: