Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00054 002706 20660325 na godz. na dobę w sumie
Narkotyki i narkomania. Zjawiska globalne, problemy lokalne - ebook/pdf
Narkotyki i narkomania. Zjawiska globalne, problemy lokalne - ebook/pdf
Autor: , Liczba stron: 230
Wydawca: Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej Język publikacji: polski
ISBN: 978-8-3649-2724-9 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> edukacja >> socjologia
Porównaj ceny (książka, ebook (-20%), audiobook).
Opiniowana praca wpisuje się w nurt opracowań z przesłaniem edukacyjnym zgodnie z artykułowanym przez Autorów przedmiotem jako () analizy dotyczącej rozwoju problemu narkotykowego i jego etiologii, przestępczości narkotykowej (aspekty globalne i problemy lokalne) wpływu narkotyków na człowieka, rzeczywistej skali problemu na
Górnym Śląsku i w Zagłębiu Dąbrowskim.

Takie ujęcie zagadnienia Autorzy uzasadniają w odniesieniu do adresatów do których kierują swoje opracowanie (pedagodzy, psychologowie szkolni, nauczyciele oraz studenci kierunków pedagogicznych). Praca zawiera cenne zestawienia stanowisk teoretycznych konfrontowanych z badaniami własnymi i publikowanymi w literaturze przedmiotu.
Dobór treści i sposób ich prezentowania oraz konsekwencja w realizowaniu edukacyjno-dydaktycznego przesłania zasługują na pozytywną ocenę. Opracowanie wartościowe z punktu widzenia poznawczego.

Pod względem konstrukcyjnym praca przemyślana, właściwie skomponowana z czytelnym przesłaniem edukacyjnym i wartościowych walorach poznawczych, dydaktycznych.
Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

SPIS TREŚCI Wprowadzenie Rozdział I Rozdział II Rozdział III Rozdział IV Rozdział V Rozdział VI Rozdział VII Narkomania – zagrożenia wieloaspektowe ................... 7 Narkotyki, środki zastępcze i narkomania – zagrożenia wielowymiarowe ............................... 19 Podaż narkotyków – uwarunkowania, tendencje i najważniejsze kierunki zagrożeń. Tendencje globalne – problemy lokalne ...................... 53 Przestępczość narkotykowa w województwie śląskim w latach 2011-2013 w kontekście czynów objętych ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii ............. 95 Wybrane zagadnienia dotyczące przeciwdziałania przestępczości narkotykowej w Polsce w latach 2010-2013 ......................................... 117 Narkotyki – definicje i najważniejsze podziały ................ 137 Eksperymenty z narkotykami i dopalaczami wśród nastolatków na Górnym Śląsku i w Zagłębiu Dąbrowskim .................................... 151 Patologie i zachowania destrukcyjne wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych – interpretacja socjopedagogiczna. Wskazówki profilaktyczne ................................... 183 Podsumowanie Bibliografia Netografia Młodzieżowe „eksperymenty” z narkotykami – poszukiwanie zasadniczych przyczyn ...................... 201 .............................................................. 221 .............................................................. 229
Pobierz darmowy fragment (pdf)

Gdzie kupić całą publikację:

Narkotyki i narkomania. Zjawiska globalne, problemy lokalne
Autor:
,

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: