Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00246 004109 21716934 na godz. na dobę w sumie
Naruszenie przez państwo umowy z inwestorem zagranicznym w świetle traktatów inwestycyjnych - ebook/pdf
Naruszenie przez państwo umowy z inwestorem zagranicznym w świetle traktatów inwestycyjnych - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 270
Wydawca: C. H. Beck Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-255-0780-0 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> prawo i podatki
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Praca dr. Marka Świątkowskiego jest pierwszą w polskiej literaturze prawniczej monografią, poświęconą problematyce międzynarodowych umów o wzajemnym popieraniu i ochronie inwestycji (Bilateral Investment Treaties - BITs).

W Polsce zainteresowanie tą tematyką należy wiązać z wytoczeniem powództwa przed międzynarodowym trybunałem arbitrażowym przez Eureko B.V. na podstawie umowy polsko-holenderskiej. Wyrok wstępny, który zapadł w tym postępowaniu, jest niekorzystny dla Polski i stwarza perspektywę zapłaty znacznego odszkodowania, co ze zrozumiałych względów budzi zainteresowanie polityków i opinii publicznej.

Materia, z którą przyszło się zmierzyć Autorowi, jest dla polskiego prawnika szczególnie trudna. Jej podstawę stanowi bowiem międzynarodowe orzecznictwo arbitrażowe, dla którego rozstrzygnięć uregulowania BITs są bardziej układem odniesienia niż bazą normatywną. Autor podjął analizę materii metodami, charakterystycznymi bardziej dla common law aniżeli dla prawa stanowionego. Oceny, jakie otrzymała monografia przedstawiona jako rozprawa doktorska na Uniwersytecie Warszawskim, zaświadczają o sukcesie Autora.

Marek Świątkowski - doktor nauk prawnych, radca prawny, partner w warszawskiej kancelarii prawniczej „Domański Zakrzewski Palinka'. Specjalizuje się w zakresie prawa gospodarczego. Doradza także inwestorom zagranicznym w zakresie obsługi bezpośrednich inwestycji w Polsce.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Naruszenie przez państwo umowy z inwestorem zagranicznym w świetle traktatów inwestycyjnych
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: