Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00258 003753 22404878 na godz. na dobę w sumie
Navy Seals - ebook/epub
Navy Seals - ebook/epub
Autor: , Liczba stron:
Wydawca: Świat Książki Język publikacji: polski
ISBN: 9788380311947 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> dokument, literatura faktu, reportaże >> reportaże
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Pasjonująca opowieść o tym, jak Navy Seals z „pirackiej bandy” stała się grupą zawodowców, którzy za biurokratyczną bezduszność i głupotę płacą najwyższą cenę.

W Polsce są nazywani Komandem Foki. W rzeczywistości nazwa oddziałów do zadań specjalnych marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych wzięła się od skrótu SEAL (sea – morze, air – powietrze i land – ziemia). Jednostkę powołał do życia prezydent John F. Kennedy.
Scott McEwen i Richard Miniter przedstawiają jej historię i pokazują, jak ewoluowała, uzależniana coraz bardziej od politycznych decydentów; jak z „pirackiej bandy” stała się grupą zawodowców. Na przykładzie życiorysów kilku komandosów (w tym pierwszego dowódcy Dicka Marcinko i jednego z Polaków, którzy w niej służyli) oraz kilku operacji – jak polowanie na Osamę bin Ladena – pokazują cichych bohaterów, którzy ryzykują życie w obronie wolności, demokracji i ludzkiego życia. Szczegółowo opisany zamach na amerykańską placówkę dyplomatyczną w Bengazi w Libii 11 września 2012 stał się pretekstem do wytknięcia rządowi USA biurokratycznej bezduszności i głupoty, dyktowanych dbałością o wyniki wyborów prezydenckich, bez oglądania się na najwyższą cenę, jaką płacą za to komandosi.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Gdzie kupić całą publikację:

Navy Seals
Autor:
,

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: