Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00383 007086 20520333 na godz. na dobę w sumie
Neuropsychologia intencjonalnego działania - ebook/pdf
Neuropsychologia intencjonalnego działania - ebook/pdf
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe Scholar Język publikacji: polski
ISBN: 978-837-383-293-0 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> naukowe i akademickie >> psychologia
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Monografia Krzysztofa Miodzia to próba analizy jednego z ważniejszych zagadnień psychologii. Posłuży zarówno studentom, jak i profesjonalistom – lekarzom, neuropsychologom i terapeutom.

Monografia podejmuje pierwszą w polskiej literaturze naukowej próbę kompleksowego oraz interdyscyplinarnego ujęcia problematyki intencjonalnych, dowolnych działań człowieka, których regulacją zajmuje się specyficzny system współcześnie zwany funkcjami wykonawczymi. Jak wyjaśniono w książce, wywierają one integrujący i organizujący wpływ na procesy poznawcze, które ostatecznie nadają zachowaniu celowy, zorganizowany i kontrolowany charakter. Nadrzędna i regulacyjna rola funkcji wykonawczych w systemie poznawczym wynika z ich szczególnego usytuowania między umysłem, czyli szeroko pojętym myśleniem i wiedzą, a działaniem, czyli zespołem realizowanych czynności.
Książka wybitnego psychologa Krzysztofa Jodzia przeznaczona jest dla osób związanych zawodowo z neuropsychologią, psychologią kliniczną, psychologią poznawczą, medycyną, w tym lekarzy dostrzegających behawioralny aspekt patologii mózgowej, oraz rehabilitantów starających się przywrócić pacjentom umiejętność samodzielnego radzenia, czy wreszcie studentów psychologii, medycyny i neurobiologii. Publikacja adresowana jest również do osób zainteresowanych mózgowymi mechanizmami aktywności sprawczej człowieka w życiu codziennym.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Neuropsychologia intencjonalnego działania
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: