Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00076 003595 22953530 na godz. na dobę w sumie
Neuschwanstein - ebook/pdf
Neuschwanstein - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 62
Wydawca: SELF-PUBLISHER Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-958073-9-8 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> przewodniki >> przewodniki turystyczne po krajach
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

W e-przewodniku znajdują się  istotne informacje dotyczące m.in. Ludwika II Wittelsbacha, historii i architektury zamku Neuschwanstein, ale też zamku Hohenschwangau i wzniesienia Hoher Peißenberg (z sanktuarium Wniebowstąpienia Matki Boskiej).  Neuschwanstein to ikona  Bawarii, najbardziej znany na świecie i najczęściej odwiedzany zabytek niemiecki, łączący oryginalne wyobrażenie Ludwika II o architekturze zamków rycerskich z dzikością krajobrazu wysokogórskiego.  Publikację dopełnia bogaty materiał fotograficzny.

Działające OFFLINE hiperłącza pozwalają łatwo znaleźć  opisy dotyczące danego zabytku. E-przewodnik offline w twoim smartfonie sprawi, że podczas zwiedzania dowiesz się więcej i zobaczysz więcej.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Neuschwanstein Elewacja zachodnia i północna pałacu (z ośmiokątną wieżą, najwyższą w zamku) Elewacja zachodnia pałacu, z wykuszem Dolną część pałacu architekt dostosował do kształtu skały, na której go zbudowano, widać to szczególnie od strony zachodniej. Fot. Krzysztof Pol 15 Neuschwanstein Szczyt elewacji zachodniej pałacu, trójkątny z fryzem arkado- wym, wieńczy rzeźba rycerza. Figura rycerza w zwieńczeniu szczytu zachodniego Część górna ośmiokątnej wieży północnej Fot. Jolanta Pol 16 Neuschwanstein W centrum elewacji zachodniej jest duży wykusz w formie arkadowej logii, z widokiem na jezioro Alpsee i zamek Hohen- schwangau. Opiera się na konsolach zdobionych maszkaronami. Fot. Jolanta Pol 17 Neuschwanstein Okna nawiązują do stylu romańskiego (biforia i triforia). Na ze- wnętrznych ścianach zamku jest też dekoracja rzeźbiarska. Triforium, elewacja zachodnia pałacu Figura w narożniku ścian północnej i zachodniej Fot. Jolanta Pol 18
Pobierz darmowy fragment (pdf)

Gdzie kupić całą publikację:

Neuschwanstein
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: