Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00020 002560 22737147 na godz. na dobę w sumie
Nierówność, która zabija - ebook/epub
Nierówność, która zabija - ebook/epub
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN Język publikacji: polski
ISBN: 978-830-118-265-6 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> popularnonaukowe >> psychologia i socjologia
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Systemowe spojrzenie na problem globalnej nierówności, łączące materiał empiryczny z oryginalnym opracowaniem teoretycznym. Ujęcie popularnonaukowe napisane jasnym i zwięzłym stylem.

Nierówność nie dotyczy tylko zasobności naszych portfeli. To pewien społeczno-kulturowy porządek, który dla większości ludzi oznacza gorsze zdrowie, słabszą edukację, mniej szacunku i brak możliwości dalszego rozwoju. W swojej książce Göran Therborn twierdzi, że nierówność w dosłownym sensie zabija – jej globalny wzrost prowadzi do przedwczesnej śmierci milionów. Dotyczy to również krajów rozwiniętych – zabójczy wpływ rosnących nierówności można obserwować w takich krajach, jak USA, Wielka Brytania czy Finlandia.
Nie jest to jednak wyłącznie ponury obraz współczesnego świata. Therborn w równym stopniu przedstawia istniejące programy oraz metody poprawy warunków życia i zmniejszania społecznych nierówności: od Indii i innych krajów azjatyckich po Stany Zjednoczone i kraje Europy zachodniej.
Napisana równie jasnym i zwięzłym, co bezwzględnym stylem „Nierówność, która zabija” to propozycja systemowego spojrzenia na problem globalnej nierówności, łącząca w sobie ogrom materiału empirycznego z oryginalnym opracowaniem teoretycznym.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Nierówność, która zabija
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: