Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00145 005529 22745406 na godz. na dobę w sumie
Niewinni i cała reszta - ebook/epub
Niewinni i cała reszta - ebook/epub
Autor: Liczba stron: 320
Wydawca: Wydawnictwo Kobiece Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-66134-20-1 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> literatura piękna
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Piękna i dojrzała opowieść o prawdziwych uczuciach, głębokich pragnieniach i wielkiej pasji do kinematografii

Meadow Mori i Carrie Wexler są przyjaciółkami z czasów szkolnych. Obie wychowały się w Los Angeles w latach 80. i zajmują się tworzeniem filmów. Meadow nagrywa ambitne produkcje dokumentalne. Carrie jest zwolenniczką kina komercyjnego.

Pewnego dnia Meadow przypadkiem dowiaduje się o Nicole – tajemniczej kobiecie, która przez telefon uwodzi wpływowych mężczyzn z branży filmowej. Mimo że w kręgach wszyscy ją znają, nikt jej nigdy nie widział. Meadow wyczuwa w tej historii idealny materiał na film.

Gdy odkrywa, że od pewnego czasu słuch po Nicole zaginął, kobieta postanawia ją odnaleźć. Za wszelką cenę chce pokazać jej historię światu. Nie wie jeszcze, że ta opowieść otworzy głębokie rany – nie tylko jej bohaterki.

__

'Zdumiewająca obserwacja tego, jak obecnie żyjemy. Dana Spiotta stworzyła nowy rodzaj wielkiej amerykańskiej powieści'. – „The New York Times”

___

O autorce

Dana Spiotta – amerykańska pisarka, autorka powieści: 'Niewinność i inne przypadki' (2017), która dostała nagrodę literacką St. Francis College i została nominowana do nagrody Los Angeles Book Prize; Stone Arabia (2011), która znalazła się w finale National Book Critics Circle; Eat the Document (2006), która znalazła się w finale książki roku i otrzymała nagrodę Fundacji Rosenthal; oraz Lightning Field (2001). W 2017 Amerykańska Akademia Sztuk Pięknych przyznała jej literacką nagrodę Johna Updike’a.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Niewinni i cała reszta
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: