Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00116 004044 21773473 na godz. na dobę w sumie
NoSQL. Kompendium wiedzy - ebook/pdf
NoSQL. Kompendium wiedzy - ebook/pdf
Autor: , Liczba stron: 168
Wydawca: Helion Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-246-9908-7 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> komputery i informatyka >> bazy danych >> inne
Porównaj ceny (książka, ebook (-50%), audiobook).

Poznaj fascynujący świat baz danych NoSQL!

Bazy danych NoSQL są coraz popularniejsze. Pozwalają na przechowywanie gigantycznych ilości danych, a przy tym zachowują cały czas najwyższą wydajność. Sprawdzają się doskonale wszędzie tam, gdzie konieczne są wysoka skalowalnoć systemu, elastyczne przechowywanie często zmieniających się danych lub inne specyficzne zastosowania. Jeżeli jesteś zagorzałym użytkownikiem relacyjnych baz danych SQL, jeżeli słyszałeś o bazach NoSQL i chcesz je poznać, trafiłe na doskonałą książkę!

Stanowi ona doskonałe wprowadzenie do świata baz danych NoSQL. Na własnej skórze przekonasz się, w jakich zastosowaniach sprawdzą się one doskonale, a w jakich lepiej ich nie używać. W kolejnych rozdziałach poznasz stosowane modele danych oraz dowiesz się, co to jest map-reduce. Częć druga książki została poświęcona konkretnym implementacjom zapoznasz się z bazami klucz-wartoć, bazami dokumentów oraz bazami grafowymi. Sprawdź, które najlepiej rozwiążą Twoje problemy! Sięgnij po tę książkę i miało wkrocz w wiat baz danych NoSQL!

Omawiane w książce zagadnienia:

Zmień sposób mylśenia na nierelacyjny!


Pramod J. Sadalage pracownik firmy ThoughtWorks, rozpoznawanej przez specjalistów branży IT na całym świecie. Doradza klientom i pomaga rozwiązać problemy z zakresu baz danych i programowania. Pomysłodawca ewolucyjnego sposobu przechowywania danych.

Martin Fowler to legenda branży IT. Pracuje dla cenionej firmy ThoughtWorks i zajmuje się najlepszymi sposobami projektowania systemów informatycznych. W obszarze jego zainteresowań znajdują się również zagadnienia związane z refaktoryzacją kodu oraz pracą nad produktywnocią programistów.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

NoSQL. Kompendium wiedzy
Autor:
,

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: