Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00401 010080 20262819 na godz. na dobę w sumie
Notatnik sceptyka. Fakty i fantazje  - ebook/epub
Notatnik sceptyka. Fakty i fantazje - ebook/epub
Autor: Liczba stron: 144
Wydawca: wydacksiazke.pl Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-937756-5-1 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> biografie
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Ryszard Chrzanowski (Richard Cranovsky), urodzony w Mościcach k. Tarnowa. Lekarz i humanista żyjący od wielu lat w Szwajcarii, ale pielęgnujący kontakty z Krajem. Po studiach na Wydziale Lekarskim UJ uzyskał w Krakowie doktorat, specjalizację oraz habilitację.

Ten okres jego życia zamknęło napisanie podręcznika Podstawy Neuro-Radiologii pierwszego, w tej nowej specjalności, w kraju. Jednakże wkrótce potem, obok uznania pracy lekarskiej i naukowej w Szwajcarii, Rada Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu w Bernie nadając autorowi habilitację potwierdziła jego zaangażowanie w problematykę humanitarnej relacji praktyki i wiedzy medycznej w stosunku do pacjentów.

Dociekliwość autora oraz skłonność do krytycznego myślenia i do sceptycznej oceny otaczającej nas rzeczywistości miały liczne źródła. Począwszy od przeżyć okresu II wojny światowej, poprzez baczną obserwację natury, przez eksploracje innych środowisk etnicznych, monoteistycznych religii i języków obcych, aż po studia na temat 'Technologia i Humanistyka' na Uniwersytecie Texasu w Houston. Wybrane, czasami dwuznaczne - jak japońskie 'omote' i 'ura' - sytuacje oraz sceptyczne na nie spojrzenie są zapisane w formie 'szkiców' o zmiennej tematyce oraz rosnącej objętości i głębokości. Na pewno każdy z Czytelników znajdzie w tej książce coś interesującego.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Notatnik sceptyka. Fakty i fantazje
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: