Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
01291 025460 21114370 na godz. na dobę w sumie
Obłęd: powieść fantastyczna - ebook/epub
Obłęd: powieść fantastyczna - ebook/epub
Autor: Liczba stron: 132
Wydawca: Saga Egmont Język publikacji: polski
ISBN: 9788726432589 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> obyczajowe
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Hawrick jest ekscentrycznym mężczyzną o zagadkowym trybie życia. Niegdyś przeżył zawód miłosny, teraz dystansuje się od ludzi. Jego pasją jest praca, uwielbia rozmyślać, co skutecznie zastępuje mu towarzystwo. Pewnego dnia zjawia się na Oksfordzie, gdzie trafia na wykład, który wygłasza profesor Browning. Hawrick zaczepia Browninga pytaniem, czy atomy potrafią czytać. Opowiada mu także o czasach, w których pracował jako mydlarz. Następnie prezentuje profesorowi niewielki przyrząd, który w niewytłumaczalny sposób zmienia właściwości zegarka. Zafascynowany profesor zaprasza go do siebie, by porozmawiać o tajemniczym przyrządzie. Podczas wizyty Harwick chętnie opowiada o swoim życiu, Browninga interesuje jednak tylko niezwykłe urządzenie., Profesor postanawia, że bez względu na wszystko zdobędzie fascynujący aparat.

Język, postacie i poglądy zawarte w tej publikacji nie odzwierciedlają poglądów ani opinii wydawcy. Utwór ma charakter publikacji historycznej, ukazującej postawy i tendencje charakterystyczne dla czasów z których pochodzi.
W niniejszej publikacji zachowano też oryginalną pisownię.

Mieczysław Schreiber-Łuczyński (1879-1920) – nauczyciel, pasjonat stolarstwa artystycznego, podporucznik pospolitego ruszenia armii austro-węgierskiej. Zginął podczas wojny z Rosją bolszewicką, dowodząc kompanią 16 pułku piechoty. Autor kilku publikacji, w tym powieści „Obłęd” (wyd. 1921).

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Obłęd: powieść fantastyczna
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: