Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00161 002563 22772504 na godz. na dobę w sumie
Oblężenie  - ebook/epub R
Oblężenie - ebook/epub
Autor: Liczba stron: 277
Wydawca: Oficynka Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-64307-66-9 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> kryminał, sensacja, thriller >> kryminał
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Jest sierpień 1813 roku. Gdańsk.

Kończy się przerwa w oblężeniu miasta przez wojska rosyjskie i pruskie, ale za murami wcale nie jest spokojnie. Upadek twierdzy próbują przyspieszyć szpiedzy. Naprzeciw nich staje kapitan Savigny, znany z bezwzględności oficer gubernatora Gdańska, generała Jeana Rappa. Ścigając wrogów, Savigny musi uważać nie tylko na skrytobójców, ale też zmagać się z własną przeszłością. Tymczasem ofiar przybywa...

 Marek Adamkowicz - z urodzenia gdańszczanin. Dziennikarz, publicysta, prozaik. W latach 2005-2008 sekretarz miesięcznika 'Pomerania', obecnie redaktor 'Polski. Dziennika Bałtyckiego' i miesięcznika 'Nasza Historia'. Dwukrotny laureat Ogólnopolskiego Konkursu Prozatorskiego im. Jana Drzeżdżona, zwycięzca konkursu na najlepsze opowiadanie kryminalne o Gdańsku, stypendysta Funduszu im. Izabelli Trojanowskiej dla dziennikarzy zajmujących się tematyką regionalną. Publikował między innymi w 'Pomeranii', 'Latarni Morskiej' oraz w zbiorze Tajemnica Neptuna. Jest autorem książki Szepty.

 

'Znakomity warsztat gdańskiego prozaika zaowocował kryminałem historycznym, jakich próżno szukać na półkach księgarskich. To jędrna, barwna opowieść o losach francuskiego garnizonu, zmagającego się nie tylko z wrogiem zewnętrznym, ale także z własnymi słabościami, wycieńczeniem i wszechobecnymi spiskami. Świetny kryminał i błyskotliwa powieść historyczno-przygodowa w jednym'.

Portal Zbrodnia w Bibliotece

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Recenzje na blogach:

naostrzuksiazki.pl Oblężenie- Marek Adamkowicz

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Oblężenie
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: