Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00071 004892 22934868 na godz. na dobę w sumie
Oblicza psychopatii - ebook/pdf
Oblicza psychopatii - ebook/pdf
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe Scholar Język publikacji: polski
ISBN: 978-837-383-490-3 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> naukowe i akademickie >> psychologia
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Publikacja, która ukazuje różne obszary współczesnych badań nad psychopatią. Cenne i bogate źródło informacji dla specjalistów zajmujących się zagadnieniem psychopatii i osób nią zainteresowanych.

„Jakkolwiek sposobów definiowania psychopatii było wiele, to wszystkie one podobnie przedstawiają stopień społecznej szkodliwości właściwych dla tego zaburzenia cech osobowości i wzorców zachowań. Jednostki skłonne do przemocy, manipulacji i oszustwa, pozbawione sumienia i empatii, niezdolne do nawiązywania emocjonalnych związków z innymi, za to bezwzględnie zaspokajające własne potrzeby cudzym kosztem – nawet jeśli nie wchodzą w jawny konflikt z prawem i nie stają się kryminalistami – stanowią dla innych źródło zagrożenia, które trudno zbagatelizować. Szczególnie że skala rozpowszechnienia psychopatii jest tak wysoka, iż niemal każdy z nas w pewnym momencie staje się przedmiotem oddziaływań psychopaty. Badacze psychopatii nie mają wątpliwości, że postępowanie tych społecznych drapieżników prowadzi do wielopłaszczyznowych szkód. Żadne inne zaburzenie psychiczne nie powoduje większego osobistego i społecznego spustoszenia.
Przedstawienie czytelnikom publikacji ukazującej różne obszary współczesnych badań nad psychopatią jest cenną, a wręcz konieczną, inicjatywą naukową. Mimo złożoności poruszanych treści książka odpowiada potrzebom nie tylko specjalistów zajmujących się zagadnieniem psychopatii, lecz także osób nią zainteresowanych i poszukujących o niej informacji”.

z recenzji prof. UG dr hab. Beaty Pastwy-Wojciechowskiej

Jarosław Groth – adiunkt w Zakładzie Psychologii Klinicznej i Psychologii Zdrowia w Instytucie Psychologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autor prac z zakresu psychopatologii i psychologii kryminalnej.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Oblicza psychopatii
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: