Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00023 003746 21769195 na godz. na dobę w sumie
Oddziaływanie samorządów gminnych na kształtowanie lokalnych warunków rozwoju. Studium województwa małopolskiego - ebook/pdf
Oddziaływanie samorządów gminnych na kształtowanie lokalnych warunków rozwoju. Studium województwa małopolskiego - ebook/pdf
Autor: , , Liczba stron: 205
Wydawca: C. H. Beck Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-8235-585-7 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> edukacja >> chemia
Porównaj ceny (książka, ebook (-15%), audiobook).

Prezentowana monografia dzięki szerokiej podbudowie teoretycznej oraz bogatej ilustracji empirycznej stanowi bardzo dobre narzędzie wsparcia procesów zarządzania gminami. Może bowiem zostać wykorzystana zarówno na etapie diagnozy rozwoju gminy, oceny jej potencjału, jak również podczas planowania działań bieżących i strategicznych. Zawarte w niej liczne schematy, wykresy oraz mapy pozwalają czytelnikowi lepiej zrozumieć znaczenie lokalnych uwarunkowań rozwoju gmin, jak również ocenić pozycję konkurencyjną poszczególnych jednostek.

Przeprowadzone rozważania w zakresie kształtowania przez gminy lokalnych uwarunkowań rozwoju, wsparte analizami ekonometrycznymi doprowadziły autorów do oryginalnych i ciekawych wyników badań, które mogą stanowić inspirację dla innych badaczy.

Książka może również być polecana jako pozycja uzupełniająca do kształcenia w ramach przedmiotów, takich jak: finanse lokalne, rozwój lokalny, zarzadzanie w sektorze publicznym, samorząd terytorialny, zarządzanie strategiczne.

Przedstawione do recenzji treści stanowią oryginalne opracowanie o wymiarze poznawczym i aplikacyjnym, dotyczącym istotnej i relatywnie mało zbadanej problematyki łączącej czynniki rozwoju lokalnego z rozwojem na poziomie podstawowych jednostek samorządu terytorialnego. W takim rozumieniu jest to opracowanie unikatowe i stanowiące treści bazowe dla dalszych badań i rozważań w wielu dyscyplinach naukowych, jak i w praktyce funkcjonowania gmin. Nie bez znaczenia dla oceny publikacji pozostaje również wysoki poziom metodyczny i poprawność stosowanych narzędzi analizy.

Dr hab. Artur Kożuch, prof. UPH w Siedlcach

Zespół autorski tworzą pracownicy naukowo-dydaktyczni trzech katedr Wydziału Rolno-Ekonomicznego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie: Katedry Ekonomii i Gospodarki Żywnościowej, Katedry Zarządzania i Ekonomii Przedsiębiorstw oraz Katedry Statystyki i Polityki Społecznej.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Oddziaływanie samorządów gminnych na kształtowanie lokalnych warunków rozwoju. Studium województwa małopolskiego
Autor:
, ,

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: