Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00162 002833 21511978 na godz. na dobę w sumie
Odpowiedzialność urzędników - ebook/pdf
Odpowiedzialność urzędników - ebook/pdf
Autor: , Liczba stron:
Wydawca: Infor Biznes Język publikacji: polski
ISBN: 978-836-195-795-9 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> prawo i podatki >> cywilne
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Publikacja, która w usystematyzowanej formie przedstawia zakres odpowiedzialności, m.in. finansowej, ciążącej na urzędnikach w przypadku wydania błędnej decyzji.

Książka napisana z myślą o pracownikach administracji państwowej i samorządowej, którym – według nowych przepisów – za popełnione błędy grożą pociągnięcie do odpowiedzialności i kary finansowe. Z drugiej strony, każdy interesant załatwiający sprawy w urzędach może traktować tę publikację jako poradnik, jak dochodzić swoich roszczeń po błędnych decyzjach urzędników.
Publikacja zawiera m.in.: informacje o tym, jakie kary – również finansowe – grożą urzędnikom za błędne decyzje, wskazówki, jak unikać zdarzeń, w których mogliby zostać posądzeni o naruszenie prawa, obszerne omówienie obowiązującej od maja 2011 r. ustawy o odpowiedzialności majątkowej funkcjonariuszy publicznych i porady dla interesantów dotkniętych skutkami błędnych decyzji urzędników.
Czytając książkę warto pamiętać, że w Polsce każdego dnia sprawami obywateli zajmuje się ponad 300 tysięcy urzędników, a efektem ich pracy są tysiące decyzji. Niestety, wciąż się zdarza, że urzędnicze werdykty nie tylko naruszają przepisy prawa, ale również wyrządzają szkody obywatelom.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Odpowiedzialność urzędników
Autor:
,

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: