Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00098 011268 21736953 na godz. na dobę w sumie
Opuścić wczoraj - ebook/pdf
Opuścić wczoraj - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 214
Wydawca: Wydawnictwo Psychoskok Język publikacji: polski
ISBN: 978-8-3790-0320-4 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> dramat
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

„Opuścić wczoraj” Piotra Wołoszyka to wstrząsający obraz życia dziecka w patologicznej rodzinie i heroicznej próby ucieczki od 'złego domu'.

Bohaterką powieści jest piękna i utalentowana artystycznie Katarzyna, która przez większość życia zmaga się z przeciwnościami losu. Dom, w którym dorasta jest piekłem stworzonym przez ojca alkoholika i matkę tyrankę. Dziewczyna obiecuje Bogu, że przestanie malować obrazy i pisać wiersze, byle ojciec przestał pić, a w domu zapanował spokój i miłość, których dorastająca dziewczyna tak bardzo potrzebuje. Jednak pewnej nocy pijany ojciec zakrada się do sypialni nieletniej córki i... Kasia w najpodlejszy sposób została poniżona przez najbliższe osoby w domu rodzinnym, który okazał się piekłem.

Powieść jest obrazem zgniłej moralnie rodziny, w której jedyną wartość mają pozory i pieniądze. Nie ma w niej nawet szacunku do Boga, mimo że rodzice chodzą do kościoła. Książka jest z jednej strony studium odrażającej patologii, z drugiej daje nadzieję, że jeśli znajdzie się w sobie siły, by opuścić wczoraj, jest szansa na spotkanie szczęścia.
Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Opuścić wczoraj
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: