Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00159 007072 21292601 na godz. na dobę w sumie
Ostatnia miłość Edith Piaf - ebook/epub
Ostatnia miłość Edith Piaf - ebook/epub
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Marginesy Język publikacji: polski
ISBN: 978-836-365-689-8 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> obyczajowe >> pamiętniki
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Powieść biograficzna siostry męża Edith Piaf o wspaniałej spełnionej miłości. Obraz ostatnich lat życia słynnej pieśniarki spędzonych u boku Theo.

Gdy Edith Piaf poznaje Theo Lamboukasa przyciaga ich siła kontrastów. On wywodzi się ze szczęśliwej rodziny greckiego pochodzenia. Ona jest sierotą z ubogich przedmieść Paryża.
Theo jest wysoki, w pełni sił, zaś drobniutką, osłabioną Edith toczy od lat ciężka choroba wątroby.
Wreszcie wiek: on ma 26 lat i życie stoi przed nim otworem. Ona jest o 20 lat starsza i doskonale wie, że powoli zbliża się do kresu.
Łączy ich potrzeba bliskości i mimo pozornej pogody, mroczne spojrzenie na życie. Edith sporo przeżyła i straciła wielu bliskich. Theo wrócił z wojny w Algierii i nie opuszczają go ponure obrazy z pola walki.
Kiedy młody mężczyzna pojawia się pewnej nocy w paryskim mieszkaniu pieśniarki, jeszcze nie wie, że spędzi przy bulwarze Lannes resztę swoich dni. Wkrótce wyprowadzi się z rodzinnego domu i wbrew woli rodziny, rzuci posadę fryzjera w salonie Elizabeth Arden. Zacznie uczyć się śpiewu i przyjmie sceniczny pseudonim wymyślony przez Edith: Theo Sarapo.
Rodzicom Theo będzie trudno pogodzić się z myślą o związku ich syna z dużo starszą kobietą, nawet jeśli jest nią Edith Piaf. Ale niebawem, ujęci wdziękiem pieśniarki, uświęcą ich związek w cerkwi.
Młodsza siostra Theo zamieszka z parą młodą. Osiemnastoletnia Christie zacznie dzielić z państwem Sarapo ich artystyczną codzienność: próby, koncerty, wywiady, tournée. Stanie się też pośredniczką obydwojga, choć w zupełnie różnych okresach. Najpierw połączy ją nić przyjaźni z żoną swego brata.
Wsparcie siostry okaże się nieocenione dla Theo, gdy Edith zacznie odpływać na drugi brzeg…

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Gdzie kupić całą publikację:

Ostatnia miłość Edith Piaf
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: