Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00202 004110 21765871 na godz. na dobę w sumie
Pięć dni w październiku - ebook/epub
Pięć dni w październiku - ebook/epub
Autor: , Liczba stron: 336
Wydawca: Wydawnictwo Albatros Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-7985-085-3 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> inne
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Rok 1948. Trzy lata po zakończeniu drugiej wojny światowej Hiszpania jest ostatnim bastionem faszyzmu w Europie. I nic nie wskazuje na to, żeby w najbliższym czasie miało się to zmienić. Barcelona wciąż liże rany po wojnie domowej, ale ludzie to stworzenia o niesłychanych umiejętnościach przystosowywania się. W mieście „maltretowanym, poniżanym, gwałconym, w którym nawet kamienie mają uszy”, próbują żyć i chwytać okruchy szczęścia.

 

Tak jak ta dziwna, żyjąca „w grzechu” para: Miquel Mascarell i Patro – poraniony mężczyzna, zapomniany policjant i była prostytutka... Pojawienie się człowieka, który reprezentuje wszystko, czym pogardzają, może zburzyć namiastkę ich spokoju. Chyba że inspektor Mascarell przyjmie jego zlecenie i „ruszy w Barcelonę”, żeby „sprawdzać, szukać śladów, wyjaśniać szczegóły, wiązać je ze sobą, porównywać i oceniać”. Jednym słowem – zrobi to, co potrafi robić najlepiej.

 

Miquel Mascarell to bohater czterech powieści detektywistycznych Jordiego Sierry i Fabry, osadzonych w Barcelonie czasów republikańskich oraz późniejszych dyktatorskich rządów generała Franco: Cztery dni w styczniu, Siedem dni w lipcu, Pięć dni w październiku i Dwa dni w maju.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Pięć dni w październiku
Autor:
,

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: